Hitowe starcie i mistrzowie europejskich organizacji na gali King of Kings w Turcji

0
2305

King of Kings po grudniowej przerwie w styczniu wróci do Turcji. Tym razem obok Erkana Varola, litewskiego promotora będzie wspierał Burak Mataraci, a pierwsza gala w nowym roku odbędzie się w Stambule 28 stycznia w piętnastotysięcznej Ulker Arenie. Ogłoszone zostały też pierwsze zestawienia i uczestnicy.

Nie braknie dużych nazwisk. Takim jest bez wątpienia Wład Tuinow. Rosjanin ostatnio zasłynął sukcesami w boksie bez rękawic, w ostatni weekend wygrał natomiast w turnieju Mix Fight Championship, w którym pokonał Christiana Bayę i Johannesa Baasa. To również były zawodnik Glory, W5 czy Kunlun Fight. Jego rywalem będzie Masoud Minaei, czyli absolutnie czołowe nazwisko jeśli chodzi o KOK. Irańczyk bił się m.in. z Yodsanklaiem, pokonywał Marco Pique, Aikprachę, czy Sudsakorna.

W Turcji znowu ma pokazać się też Kevin Hessling. Mistrz Enfusion Cage Events w 2019 roku walczył na jednej z licencjonowanych gal KOK o pas WKU z Masoudem Minaeim i uległ przez KO. Potem jednak zdobył i obronił tytuł ECE, w międzyczasie przegrywając z Endym Semeleerem na jednej z głównych gal Enfusion w 2021. Jego rywal to Azer Mammad Amaraliyev.

Po ponad dwuletniej przerwie ma też wrócić Frederic Sinistra. Belg zdobył w ostatniej walce mistrzostwo ISKA, pokonując Tony’ego Rubio. To absolutny weteran, którego początków kariery należy szukać ok. 2004 roku. W dorobku ma pojedynki z Sergiejem Charitonowem, Zabitem Samedovem, czy Badrem Harim, z którym mierzył się w It’s Showtime w 2009 roku. Po drugiej stronie ringu stanie mający na koncie liczne sukcesy na zawodach WAKO i IFMA (m.in. 2x wicemistrzostwo świata) Cengaver Taylan Kemik.

Po ponad 4 latach do walk znowu do ringu wejdzie Redouan Cairo. Finalista GP Superkombat zmierzy się z byłym fajterem K-1 Jafarem Ahmadim. Z kolei znany z październikowej walki z Henrikasem Viksraitisem w Wilnie Ołeksij Mychajło tym razem podejmie Mukremina Gulera. Turek rywalizował m.in. z Chico Kwasim, a także jest mistrzem Europy WAKO w kick-lighcie z 2014 roku (w finale pokonał Kamila Rutę), oraz w 2016 roku zdobył brąz ME w full contakcie. Od kilku lat jednak mocno skupia się na K1 rules, wygrywając nawet tureckie kickbokserskie reality show.

Do ojczyzny swoich rodziców po raz kolejny zawita też Khalil Kutukcu. Urodzony w Holandii Turek udanie rywalizował już na KOK w Turcji. Po po paru walkach w Enfusion tym razem podopieczny Danny’ego de Vriesa z Colosseum Gym w Utrechcie skrzyżuje rękawice z Peymanem Haciyevem.

Holenderski obieżyswiat (walki m.in. w Senshi, WFL, Colosseum Tournament) Thomas Doeve będzie bić się z Alim Damakiem, znanym już z tureckich wydarzeń KOK.

Mistrz coraz mocniej działającej bułgarskiej organizacji Senshi Ahmed Krnjić podejmie amatorskiego mistrza Azerbejdżanu Foada Hashemiego. Medalistka MŚ i ME w formule kick light Goknur Yasin Dundar powalczy natomiast z byłą pretendentką do pasów ISKA i Enfusion Niną van Dalum. Holenderka oba pojedynki o pasy stoczyła w tym roku i oba przegrała z tą samą rywalką – Helene Connart.

Nie zabraknie również polskich akcentów. Wstępnie ogłoszony został udział Ilony Wojdy. Reprezentantka warszawskiej Garudy nie miała specjalnie udanego roku, kończąc rok z bilansem 1-3 (zawodowo 1-2), ulegając m.in. mocnej Estonce Sigrid Kapanen i Włoszce Ludovice Ciarpaglini. Pokonała natomiast na gali w Warszawie Viktorię Docekalovą. Drugim akcentem będzie znany, chociaż okryty niesławą Janu Cruz. Mieszkający w Polsce zawodnik wciąż łapie się na rozmaite gale, których jednak nie kończy zazwyczaj dobrze.

Ogłoszony wcześniej został Albert Kraus, ale z naszych informacji raczej nie dojdzie do walki legendarnego Holendra.

Galę będzie można oglądać w stacji Fightbox.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here