Hitowe starcie o pas w ONE we wrześniu. Podwójne gale do końca roku

0
583

Organizacja ONE Championship potwierdziła kolejnego rywala Petchmorakota w obronie tytułu do 155 funtów w muay thai. Z kalendarza możemy dowiedzieć się również o zwiększeniu liczby eventów do końca roku, przy czym bardzo mocno zaakcentowana zostanie próba ekspansji na amerykański rynek.

Petchmorakot w swojej czwartej obronie pasa skrzyżuje rękawice z Tawanchaiem na ONE 161, 29 września. Urzędujący mistrz na początku czerwca pokonał niejednogłośnie Jimmy’ego Vienota po pięciu rundach, chociaż wynik mógł spokojnie pójść w drugą stronę. Tawanchai z kolei na tej samej gali znokautował Niclasa Larsena, czym zapewnił sobie walkę o tytuł. Zawodnik z PKSaenchai jedyną porażkę w ONE zanotował w kickboxingu po bardzo wyrównanym starciu z Sittichaiem. W MT natomiast na trzy występy trzy razy wygrywał przez KO. Co ciekawe, Tawanchai odnosił wcześniej sukcesy w niższych kategoriach i w ONE poszedł do bardzo mocno obsadzonego limitu do 155 funtów.

Jak niedawno informowaliśmy, ONE Championship podpisało umowę z platformą Amazon Prime Video na transmisję gal w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Spowodowało to, że w kalendarzu pojawił się nowy cykl „ONE on Prime Video”. Wszystkie wydarzenia z tego cyklu będą odbywać się w późnych godzinach nocnych w Polsce, wczesnoporannych w Singapurze, ale za to w najlepszym czasie w Ameryce Północnej. Wszystkie gale w Singapore Indoor Stadium.

Do końca 2022 eventy będą organizowane parami. Najpierw będzie miała miejsce regularna, numerowana gala, a następnie, kilkanaście godzin później, ONE in Prime Video. Najbliższy taki „double-header” 26 i 27 sierpnia. ONE 160 wystartuje w późnoporannych godzinach czasu polskiego, natomiast ONE on Prime Video 1 (m.in. z rewanżem Adriano Moraesa z Demetriousem Johnsonem) rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę, wzorem innych wydarzeń ze Stanów Zjednoczonych. Jedynym wyjątkiem są grudniowe terminy, gdzie została zamieniona kolejność.

ROZPISKA I INFORMACJE O GALI ONE 160

ROZPISKA I INFORMACJE O GALI ONE ON PRIME VIDEO 1

ROZPISKA ONE CHAMPIONSHIP DO KOŃCA 2022 ROKU:

26 sierpnia – ONE 160
27 sierpnia – ONE on Prime Video 1
29 września – ONE 161
30 września – ONE on Prime Video 2
21 października – ONE 162
22 października – ONE on Prime Video 3
18 listopada – ONE 163
19 listopada – ONE on Prime Video 4
3 grudnia – ONE on Prime Video 5
3 grudnia – ONE 164

ONE w 2023 roku w Chorwacji?

Odnośnie przyszłych planów organizacji, ciekawą deklarację złożył szef ONE Chatri Sityodtong. Podczas niedawnej konferencji w Chorwacji, poświęconej podpisaniu kontraktu z Roberto Soldiciem, padły słowa o pierwszym europejskim evencie ONE właśnie w tym kraju w 2023. Przy okazji sam Soldić zadeklarował, że jeżeli dostanie ofertę walki w kickboxingu albo muay thai, to chętnie ją przyjmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here