Hron, Moravcik i reszta. Oktagon ogłosił superfighty na Last Man Standing

0
1059

Oktagon skompletował listę superfightów, które odbędą się 27 lutego podczas gali UNDG: Last Man Standing w Brnie. W sześciu ogłoszonych zestawieniach nie brakuje głośnych nazwisk.

Legenda czeskiego kickboxingu, Tomas Hron wraca po obronie swojego tytułu WAKO Pro z Michałem Turyńskim w listopadzie 2020. Zawodnik mający na koncie walki w Glory, KoK, Enfusion czy FEA ma na rozkładzie takich rywali jak Rade Opacić, Roman Kryklia, Andrei Stoica, oraz Aleksiej Ignaszow. Tym razem Czech zmierzy się z 22-letnim Strahniją Mitriciem, dwukrotnym mistrzem Serbii i brązowym medalistą MŚ WAKO z 2018. Zdecydowanym faworytem będzie „Rattlesnake”, który znacznie góruje nad przeciwnikiem doświadczeniem. Hron zresztą wystąpił w zeszłorocznym turnieju Underground w kategorii -100 kg, gdzie musiał uznać wyższość obaleń Melvina Mane.

W Brnie zmierzy się dwóch stójkowych weteranów ze Słowacji. Vladimir Moravcik to były mistrz Enfusion, a także fajter z interkontynentalnym i europejskim tytułem WMC. Do tego dodać trzeba pas hongkońskiego I-1 pod patronatem WMC. „Dracula” stracił mistrzostwo Enfusion w Żylinie w 2019, kiedy znokautował go Robin Cirić. Moravcik skrzyżuje rękawice z Igorem Danisem, który znany jest m.in. z walki na FEN w 2017 roku, kiedy został znokautowany przez Pawła Biszczaka. Podobnie jak Moravcik, może pochwalić się tytułem I-1. Stoczył ponad 80 zawodowych stójkowych pojedynków, w tym pierwszą w Europie walkę na zasadach lethwei z Too Too w 2016 roku. Ma ponadto dwa starcia dla Oktagonu w MMA i właśnie na tych zasadach miał podjąć „Draculę”, ale ostatecznie obaj spotkają się według reguł stójkowych bez zbędnego obalania.

W Zoner Bobyhall powalczy dwóch znanych z wcześniejszych gal Underground zawodników. Matej Kozubovsky wziął udział w turnieju do 80 kg i ćwierćfinale czeskiego turnieju znokautował Jana Jankę a w kolejnym pojedynku przegrał decyzją z Leo Brichtą. Bił się również w Tatnieft Cup, a w Czechach i na Słowacji m.in. z Jakubem Benko czy Danielem Vitovcem. Jego przeciwnik Sebastian Fapso z kolei wystąpił w superfighcie, gdzie latającym kolanem posłał na deski Jakuba Bahnika. W ostatniej walce przegrał z Zaursem Dzavadovsem na LNK. W 2019 roku na MFC 16 w Zielonej Górze rywalizował z Kacprem Frątczakiem o pas międzynarodowego mistrza PZKB.

Zobaczymy także Monikę Chochlikovą. Słowaczka to była pretendentka do pasa Enfusion, walkę o który przegrała w kontrowersyjnych okolicznościach z Aurore Dos Santos. Słowaczka ma olbrzymie amatorskie doświadczenie. Zdobyła mistrzostwo świata WAKO, wicemistrzostwo IFMA, a także europejskie tytuły WAKO i IFMA. W Underground pokazała się w w superfighcie, gdzie po dobrej walce pokonała Viktorię Bulinovą. W październiku 2020 zadebiutowała udanie w MMA na Bellatorze 247 w Mediolanie. Chochlikova za rywalkę będzie miała Klarę Strnadovą. Obie fajterki znają się ze startów amatorskich, gdzie dwukrotnie wygrała Chochlikova. Czeszka ma ponad 150 amatorskich starć i jest wielokrotną mistrzynią swojego kraju w kickboxingu.

Andreas Cechovsky to dwukrotny mistrz Europy, a także wicemistrz PŚ IFMA. Bił się również w Tajlandii na MAX MT. W superfighcie na zeszłorocznych superfinałach Undergroundu wypunktował Jakuba Dohnala, skutecznie przeciwstawiając się jego próbom sprowadzeń. Zmierzy się on z doświadczonym Teo Mikeliciem. Chorwat dwukrotnie wystąpił w Glory, a także w Tatnieft Cup. Wiele pojedynków stoczył również w FFC. Warto wspomnieć o jego udziale w turnieju Qabala FN, gdzie pokonał Tadasa Jonkusa, a w półfinale po rundzie dodatkowej przegrał z Jurim Kehlem.

Melvin Mane wyeliminował Tomasa Hrona z turnieju -100 kg. Wielokrotny mistrz Czech w MT nie przystąpił do czeskiego finału z powodu kontuzji. 27 lutego zmierzy się z Patrikiem Krizanem, który wystąpił nawet w drabince Underground do 90 kg, gdzie przed czasem przegrał z Erikiem Tlkancem. Mistrzostwa Słowacji K-1 a także tytuły WKU i WKF to największe osiagnięcia Krizana.

Już wcześniej organizatorzy ogłosili czterech z ośmiu uczestników turnieju do 70 kg.

ROZPISKA I INFORMACJE O TRANSMISJI UNDG: LAST MAN STANDING

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here