Ilona Wojda powalczy o pas King of Kings w Tallinie

0
6715

15 października wraca najstarsza istniejąca organizacja kickboxingu w Europie. King of Kings zorganizuje swoją galę numer 103 w Tallinnie, a widzowie zobaczą najbardziej utalentowanych europejskich zawodników, również z Polski.

Jedną z głównych postaci podczas gali w stolicy Estonii będzie Ilona Wojda. Mieszkająca w Warszawie zawodniczka ma na koncie m.in. młodzieżowe mistrzostwa Polski, czy mistrzostwa Europy i 5 zawodowych pojedynków. Podopieczna Dmitrija Kartela z warszawskiej Garudy za każdym razem wnosi do ringu nieustępliwy, ofensywny styl walki i tonę charakteru. Na pewno nie zabraknie tego również 15 października, gdy zmierzy się w pięciorundowym pojedynku o pas mistrzowski z Astrid Johanną Grents. Estonka jest absolutną dominatorką w King of Kings do 60 kg, dzierżąc tytuł mistrzyni świata i mistrzyni Europy. Estonka w zeszłym roku w świetnym stylu wygrała mocno obsadzony czteroosobowy turniej o główny pas, a w maju zdobyła mistrzostwo Europy KOK, pokonując po twardej walce Miinę Sirkeoję.

W Tallinie zaprezentuje się również były lekkoatleta, doświadczony Hendrik Themas, który rywalizował już o mistrzostwo KoK. Jego przeciwnik to kolejny przedstawiciel Garuda Muay Thai Gym, Władimir Hynżu. Pochodzący z okolic Charkowa zawodnik dysponuje niesamowitą siłą ciosu, o której przekonało się już kilku rywali w różnych formułach. Hynżu to przede wszystkim ogromne doświadczenie w zawodowym MMA, w którym ma ponad 40 występów, ale również bił się w zawodowym boksie na galach Polsat Boxing. Co łączy obu fajterów? Porażki z urzędującym mistrzem Chico Kwasim. Themas walczył z Holendrem o pas, przegrywając po pięciu rundach. Hynżu posłał Kwasiego na deski swoim potężnym prawym, ale wystarczyło to tylko do dogrywki, w której musiał uznać wyższość mieszkańca Amsterdamu. Czy zwycięzca przybliży się do konfrontacji o mistrzostwo?

Kolejnym mieszkańcem Warszawy, który zaprezentuje swoje umiejętności w ringu, będzie Oleg Mosznin. Pochodzący z Grodna zawodnik już miał okazję rywalizować o mistrzostwo KOK. W marcu po sześciu rundach uległ Matasowi Pultarazinskasowi. Bardzo chciałby teraz zrewanżować się Litwinowi za tamto niepowodzenie. Oleg zazwyczaj był znacznie mniejszy od swoich przeciwników. W ostatnich miesiącach jednak przybrał na wadze, aby zniwelować przewagę rywali w kolejnych walkach. W Estonii przyjdzie mu zmierzyć się z Henrym Rothlą. Pochodzący z Tallinna kickbokser to były zawodowy piłkarz. W barwach Levadii Tallinn Rothla zdobył tytuł mistrza Estonii i krajowy puchar. Był również w kadrze na eliminacje Ligi Mistrzów. Później jednak wybrał drogę sportów walki. Trenował i walczył m.in. w Tajlandii, a także reprezentuje swój kraj na mistrzostwach świata w muay thai.

W Tallinnie będziemy mieć okazję również obserwować czteroosobowy turniej do 77 kg. Weźmie w nim udział będący na co dzień warszawskim taksówkarzem Denis Makowski. To bardzo doświadczony zawodnik, który walczy w kickboxingu i muay thai od ponad dziesięciu lat. Czwórkę uzupełni kolega klubowy zawodnika Glory Sergeja Maslobojeva i najlepszy litewski zawodnik w tej wadze Raimondas Avlasevicius, reprezentant gospodarzy Marko Sults, oraz Ukrainiec Roman Jarosz.

To nie koniec piłkarskich wątków podczas gali w stolicy Estonii. Były zawodnik młodzieżowych drużyn Jagiellonii Białystok Ricardas Kulis podejmie reprezentanta gospodarzy Alekseia Larina. Kulis wiele lat mieszkał w Polsce i bardzo dobrze włada naszym językiem. Do dzisiaj zresztą amatorsko kopie piłkę w jednej z niższych lig na Litwie. Poza tym jest trenerem kickboxingu i muay thai, a w 2021 miał okazję prezentować się jako kickbokser przed polską publicznością.

Nie zabraknie młodych, utalentowanych, ale już doświadczonych fajterów i fajterek. Do takiego grona możemy zaliczyć m.in. amatorskiego mistrza KOK Aleksandra Cerkesova z Łotwy, czy mającą na koncie wygraną z Iloną Wojdą Sigrid Kapanen. Widzowie będą mogli się przekonać o tym, jak widowiskową dyscypliną jest boks tajski. W tej formule zmierzą się dwie młode reprezentantki Estonii. Aleksandra Dzikajeva podejmie trenującą na co dzień w Tajlandii Karolinę Arm. Arm, która mieszka na wyspie Phuket, chce bardzo pójść śladem swojej walczącej w Azji rodaczki Marie Ruumet i walczyć z najlepszymi na świecie.

Tondiraba Ice Hall, jak sama nazwa wskazuje, jest na co dzień lodowiskiem, ale miejmy nadzieję, że 15 października walki mocno rozgrzeją atmosferę na obiekcie w Tallinie!

O KING OF KINGS

King of Kings działa na rynku od 12 lat, ale historia organizatora gal, Lithuanian Bushido Federation sięga 1999 roku. Właściciel KoK, Donatas Simanaitis był głównym partnerem na wschodnią Europę największego i najstarszego promotora kickboxingu na świecie, K-1 a wielu wyszukanych przez LBF zawodników walczyło później przed kilkunastoma tysiącami widzów w Azji. KoK jest jedną z najlepiej oglądanych organizacji w Europie. Dziś na flagowe wydarzenia na Litwie regularnie przychodzi po 10 tysięcy widzów. Gale transmitowane są na wiele krajów Europy i Ameryki. (tutaj przydałaby się liczba)

informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here