Ilona Wojda wystąpi na gali KoK 100 w Tallinnie. Pas mistrza Europy stawką walki wieczoru

0
4359

Kolejna gala w King of Kings odbędzie się w Tallinnie 7 maja. W Tondiraba Ice Hall walką wieczoru będzie starcie o pas europejski do 71 kg, w którym wystąpi Mirkko Moisar. Po półrocznej przerwie na ring wróci również Ilona Wojda.

Zawodniczka warszawskiej Garudy ostatni raz walczyła również w stolicy Estonii. W październiku 2021 wzięła udział w czteroosobowym turnieju do 60 kg i po zaciętym pojedynku przegrała w półfinale decyzją z Ludovicą Ciarpaglini. Tym razem Polka zmierzy się z Maarją Okvą. Reprezentantka Estonii to podopieczna Kevina Renno, mającego na koncie tytuły WPMF i ISKA. W KOK zadebiutowała w czerwcu 2021, przegrywając decyzją z Miiną Sirkeoją. Na co dzień jest trenerem personalnym i dietetykiem.

Do litewskiej organizacji wróci także Mirkko Moisar. Estończyk to doświadczony zawodnik, który ostatnio rywalizował podczas gali w październiku 2020, ale w boksie. Wówczas po sześciu rundach zremisował z Artiomem Liaszewyczem. Pokonywał m.in. Vitalie Matei, Adama Gielatę, czy Edvina-Erika Kibusa. Jego przeciwnikiem będzie norwesko-hiszpański zawodnik Simon Santana. Co ciekawe, w 2018 roku Santana walczył na gali KOK w Tallinnie z bratem Mirkko, Markko Moisarem, którego znokautował lowkickami. Poza tym bił się wielokrotnie na Enfusion, a także ma występy w Glory, FEA, Superkombat czy Glory of Heroes, gdzie pojedynkował się z jednym z najlepszych fajterów niskich kategorii, Wei Rui.

Zobaczymy również mistrza KOK do 71 kg Mindaugasa Narauskasa. Litwin w marcu wziął udział w turnieju podczas wydarzenia w Wilnie. Tam pokonał przed czasem Teo Mikelicia w półfinale, a w finale przegrał po decyzji z Hubertem Dylewskim. Teraz jego rywalem będzie Ott Remmer. Estończyk znany jest z bardzo mocnego lowkicka, którym zapewnił sobie zwycięstwo w czteroosobowej drabince podczas eventu KOK w październiku 2020 w kategorii do 77 kg. Później Remmer w taki sam sposób pokonał byłego hokeistę Oskariego Holmberga, a w październiku po trzech rundach pokonał go Dmitrij Warec.

W Tondiraba Ice Hall zobaczymy także zwyciężczynię turnieju i mistrzynię do 60 kg Astrid Johannę Grents, która podejmie Finkę Miinę Sirkeoję. Stawką nie będzie jednak pas. Poza tym w akcji były pretendent do mistrzostwa KOK do 77 kg Hendrik Themas. Estończyk w październiku po pięciu rundach musiał uznać wyższość Chico Kwasiego.

Transmisja w stacji Fightbox i na stronie kokfights.tv.

INFORMACJE O GALI I ROZPISKA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here