Jak Wrzosek! Masoud Minaei nowym mistrzem KoK na gali w Stambule (WIDEO) (WYNIKI)

0
2438

Pierwsza tegoroczna gala King of Kings miała miejsce w Stambule. W 13-tysięcznej Ulker Arenie zobaczyliśmy 10 zawodowych walk w kickboxingu, a w najważniejszej z nich weteran MT Masoud Minaei znokautował Elkhana Aliyeva. Stawką były pasy KoK Turkey i tymczasowy KoK.

Walka przypominała nieco tę, w której wystąpili Arkadiusz Wrzosek i Badr Hari. Co prawda Minaei nie został posłany na deski, ale na początku został stłamszony przez triumfatora turnieju KoK w Londynie. Podczas jednej z wymian Irańczyk wyprowadził wysokie kopnięcie, które posłało na deski Azera. Minaei dzięki temu stał się posiadaczem pasa KoK Turkey i jednocześnie mistrzem tymczasowym litewskiej organizacji. Minaei to weteran, który na rozkładzie ma takie nazwiska jak Warren Stevelmans, Aikpracha, Sudsakorn, czy Marco Pique. To też aktualny mistrz Europy WKU do 72,5 kg.

Warto również wspomnieć o konfrontacji kobiet, w której Goknur Yasin Dundar nieoczekiwanie pokonała byłą pretendentkę do pasów Enfusion i ISKA Ninę van Dalum. Podopieczna pięciokrotnego mistrza Europy w sandzie, Husseyina Dundara zaskoczyła rywalkę przede wszystkim świetnymi wysokimi frontami i kopnięciami bocznymi, nie dopuszczając młodej Holenderki do półdystansu i wymian bokserskich. Van Dalum w połowie walki zdawała się odnaleźć nieco rytm, ale ostatecznie przegrała niejednogłośnie, po raz kolejny z mocną fizycznie rywalką. Uczciwie jednak trzeba przyznać, że nie walczyła z przeciwniczką ze swojej kategorii.

Okazały debiut zanotował weteran organizacji Senshi Ahmed Krnjić. Bośniak znokautował ciosem na wątrobę medalistę MŚ WAKO Foada Hashemiego. Zwycięstwo odniósł także znany z Enfusion Khalil Kutukcu, kończąc w pierwszej rundzie fajtera MMA Peymana Haciyeva. Kontrowersją wieczoru był wynik starcia Alego Damaka z Thomasem Doeve. Holender wygrał niejednogłośnie, ale miał duże problemy z kolanami i kopnięciami wyższego rywala. Z tą decyzją bardzo nie zgadzał się Irańczyk, który nie chciał oddać pasa KoK/Thai Fight Turkey.

Na specjalną pochwałę zasłużyło dwóch uzbeckich fajterów MT. Mistrz MAX MT Uzair Ismoljonov wygrał przez TKO kolanami i kopnięciami z brawlerem Tahą Yasirem, a reprezentant Uzbekistanu na zawodach IFMA Murodjon Akhmedov świetnym kolanem w klinczu rozciął łuk brwiowy Ołeha Pawliaka i wygrał przez TKO. Pawliak przez kilka lat mieszkał w Polsce i reprezentował Fight Club Łódź i Evolution Fight Gym.

Na koniec trzeba wspomnieć o wyjątkowych walorach produkcyjnych, bo oprawa była bardzo spektakularna, zwłaszcza w porównaniu z produkowanymi często „na kolanie” galami w Turcji. Wynika to z nowego partnera KoK w Turcji, Buraka Mataraciego. Można nawet powiedzieć, że atrakcji pozaringowych było aż nadto, bo pierwsza walka rozpoczęła się po ponad 20 minutach od startu transmisji. Niestety były też tradycyjne problemy z matchmakingiem, a ostatnią walkę z części nietelewizyjnej przesunięto… na sam koniec drugiej części czyli była ona teoretycznie main eventem!

Wyniki gali King of Kings World Series 2022 in Istanbul (28 stycznia, Ulker Arena, Stambuł):
63 kg: Muhammed Farshad Moghulzade pok. Amil Shahmarzade przez jednogłośną decyzję
85 kg: Thomas Doeve pok. Ali Damak przez niejednogłośną decyzję – o pas KoK Turkey
70 kg: Khalil Kutukcu pok. Peyman Haciyev przez TKO 1R (3 knockdowny w rundzie)
+95 kg: Ahmed Krnjić pok. Foad Hashemi prez KO 2R (cios na wątrobę)
71 kg: Masoud Minaei pok. Elkhan Aliyev przez KO 1R (kopnięcie na głowę) – o pas KoK Turkey i tymczasowy pas KoK
71 kg: Umit Tepeli pok. Mahsum Rasulov przez jednogłośną decyzję – o pas Thai Fight Turkey/boks
75 kg: Mukremin Guler pok. Oleksii Mykhailo przez jednogłośną decyzję
60 kg: Goknur Yasin Dundar pok. Nina van Dalum przez niejednogłośną decyzję
75 kg: Murodjon Akhmedov pok. Oleh Pavliak przez TKO 1R (rozcięcie)
77 kg: Mammad Amaraliyev pok. Abdul Ahmad Jora Bazar przez jednogłośną decyzję
71 kg: Uzair Ismoljonov pok. Taha Yasir przez TKO 1R (3 knockdowny w rundzie)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here