Janet Todd z tymczasowym pasem na ONE 159. Powrót Rosjan do Singapuru (WYNIKI) (WIDEO)

0
484

W piątkowe popołudnie odbyła się gala ONE 159, podczas której zobaczyliśmy 5 pojedynków w muay thai i kickboxingu. W co-main evencie Janet Todd sięgnęła po mistrzostwo w muay thai do 115 funtów, po tym jak po pięciu rundach wypunktowała Larę Fernandez.

ZAPIS GALI

Hiszpanka, która miała przewagę warunków fizycznych, potrafiła zagrozić faworyzowanej Todd, która jest także mistrzynią ONE w kickboxingu. Amerykanka przez większość walki postawiła właśnie na typowo kickbokserskie rozwiązania, a więc kombinacje rękami zakończone lowkickiem. Nie zawsze umiała odpowiednio ocenić dystans, jak np. w drugiej odsłonie, ale ostatecznie „JT” dołożyła drugie mistrzostwo ONE. Teraz została jej walka unifukacyjna z Allycią Hellen Rodrigues.

Po kilku miesiącach do klatki ONE wrócili rosyjscy zawodnicy. Wcześniej pracę uniemożliwiały im władze Singapuru, co spowodowane było agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Tym razem mieliśmy trzech fajterów z tego kraju w walkach w MT i KB. Po mało ciekawym widowisku Muangthai niejednogłośnie pokonał Władimira Kuzmina. Taj nie chciał specjalnie przyspieszać, mając chyba jeszcze uraz po przegranym w dramatycznych okolicznościach pojedynku z Liamem Harrisonem, z kolei Rosjanin był bardzo pasywny.

Na drugim biegunie znalazła się konfrontacja Peimian Zhanga z Asłanbekiem Zikriejewem. 9 minut w bardzo wysokim tempie, bardzo wyrównanej walki. W trzeciej odsłonie Chińczyk co prawda trochę osłabł, ale to on jednogłośnie sięgnął po wygraną.

Dżamal Jusupow wrócił do ONE po półtora roku nieobecności. Rosyjsko-turecki fajter w MT pokonał uczestnika turnieju kickbokserskiego ONE, Jo Nattawuta.

Drugi występ i drugie zwycięstwo przez KO zanotował Sinsamut. Brat legendarnego Sudsakorna, po Niekym Holzkenie tym razem dołożył wygraną przed czasem nad Liamem Nolanem. Decydująca akcja miała miejsce na samym początku drugiej rundy, przy skrócie dystansu lewym sierpem na kopnięcie.

Jako bonus, KO prawym prostym Daniala Williamsa na Zhaxi Zelangu w MMA.

Wyniki walk uderzanych na gali ONE 159: De Ridder vs. Bigdash (22 lipca 2022, Singapore Indoor Stadium, Singapur):
115 lbs: Janet Todd pok. Lara Fernandez przez jednogłośną decyzję – o tymczasowy pas MT
145 lbs: Muangthai PKSaenchaimuaythaigym pok. Vladimir Kuzmin przez niejednogłośną decyzję – MT
125 lbs: Peimian Zhang pok. Aslabnek Zikreev przez jednogłośną decyzję – KB
155 lbs: Jamal Yusupov pok. Jo Nattawut przez jednogłośną decyzję – MT
170 lbs: Sinsamut Klinmee pok. Liam Nolan przez KO 2R (lewy sierp) – MT
pozostałe:
205 lbs: Reinier de Ridder pok. Vitaly Bigdash przez poddanie 1R (odwrotny trójkąt) – o pas
125 lbs: Danial Williams pok. Zhaxi Zelang przez KO 1R (prawy prosty)
145 lbs: Marat Gafurov pok. Ariel Sexton przez TKO 3R (uderzenia w parterze)
185 lbs: Valmir da Silva pok. Tae Ho Jin przez poddanie 2R (gilotyna)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here