Jeszcze jeden! Davit Kiria dołącza do ONE Championship

0
880

ONE Championship wcale nie przeszkadza fakt, że od lutego nie udało się przeprowadzić gali. Singapurski promotor MMA, kickboxingu i MT dołączył kolejne nazwisko do i tak mocno napakowanej kickbokserskiej kategorii do 155 funtów. Nowym nabytkiem jest Davit Kiria.

Gruzin w 2014 rok zdobył tytuł Glory po znokautowaniu Andy’ego Ristiego. W pierwszej obronie musiał jednak uznać wyższość Robina van Roosmalena. Później był czas, że równocześnie toczył boje dla Glory i Kunlun Fight, by stopniowo przenosić swoją karierę do Chin. W 2018 stanął do walki o tytuł Enfusion do 70 kg gdzie po bardzo dobrym pojedynku przegrał z Jonayem Risco. Z kolei ukoronowaniem występów Kirii w Chinach było wygranie ostatniego GP Kunlun, w finale pokonując Marouane’a Tohtouha. W marcu miał pojawić się w Madrycie, gdzie miał zmierzyć się z Nayaneshem Aymanem, ale gala War of Titans została odwołana z powodu epidemii COVID-19.

W ONE będzie miał okazję mierzyć się z tak mocnymi zawodnikami jak pozyskany niedawno Sittichai, a także Giorgio Petrosyan, Tayfun Ozcan, Superbon, czy Yodsanklai.

W ostatnich tygodniach organizacja kierowana przez Chatriego Sityodtonga znacząco wzmocniła także cięższe kategorie Bogdanem Stoicą, Muratem Aygunem, Hyun Man Myungiem i Guto Innocente.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here