John Wayne Parr powraca do zawodowych walk! Podpisał kontrakt ze światowym gigantem!

0
1069

Australijska legenda sportów walki John Wayne Parr postanowił odwiesić rękawice „z kołka” i powrócić do zawodowych startów. Ponad czterdziestoletni JWP, reprezentujący Boonchu Gym, już dwukrotnie ogłaszał zakończenie kariery: w 2012 roku i ostatnio w 2019 roku. Ostatnią walkę stoczył w boksie pokonując Anthonego Mundine na gali w Brisbane.

W K-1 i Muay Thai John Wayne Parr stoczył 132 walki i zanotował 99 zwycięstw. Ostatnie pojedynki toczył na galach RIZIN i Bellator kickboxing. W przeszłości brał udział w turniejach K-1 World MAX, gdzie mierzył się z najlepszymi „lekkimi” na świecie. Australijczyk ma za sobą też bardzo bogatą karierę w Muay Thai. Był między innymi najlepszym „Farangiem” (czyli obcokrajowcem walczącym w Tajlandii) w 1997 roku. Trzykrotnie walczył na stadionie Lumpinee.

Dziś JWP poinformował o podpisaniu kontraktu z One Championship. Do jego spotkania z szefem organizacji Chatrim Sityodtongem doszło przy okazji walki trenującego pod jego okiem Rockiego Ogdena na gali King of The Jungle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here