Judyta Rymarzak wraca do ringu! Mocna rywalka w powrocie

0
962

Reprezentująca Gladiator Siedlce oraz Dziki Wschód Biała Podlaska, Judyta Rymarzak po blisko 4,5-rocznej przerwie powraca do ringu. Podopieczna Andrzeja Wasilewskiego i Łukasza Grochowskiego poleci do brytyjskiego Birmingham, na której spotka się z mocną rywalką. Gala jest zaplanowana na sobotę 4 września.

Przeciwniczką siedlczanki będzie mistrzyni świata WBC Muay Thai, Lucy Payne. Brytyjka ma na swoim koncie 30 walk zawodowych, z czego 22 wygrała. Lista jej dotychczasowych osiągnięć robi wrażenie, bowiem w swojej kolekcji oprócz wspomnianego pasa mistrzyni świata WBC MT ma również: mistrzostwo kraju i Euriopy federacji ISKA oraz złoty medal mistrzostw Europy IFMA. Dodatkowo wywalczyła pasy kilku pomniejszych organizacji na terenie Wysp Brytyjskich. W jej fighterskim resume znajdziemy również potyczki na największych galach Muay Thai w Stanach Zjednoczonych, Lion Fight. Dwukrotnie spotkała się z Tiffany van Soest, za każdym razem ulegając słynnej Amerykance na punkty. Rywalizowała również w turnieju Enfusion na gali w słoweńskiej Lubljanie. W półfinale 8-osobowej piramidki poległa w starciu z obecnie walczącą w Bellatorze, Denise Kielholtz. Ostatnie lata jej kariery to pojedynki toczone w Tajlandii i Australii, aż do 2019 roku. Wtedy po raz ostatni wyszła do ringu w angielskim Boltonie. Na Yokkao 38 uległa na punkty w walce z Niamh Kinehan.

Judyta Rymarzak od ponad 4 lat zajmuje się karierą w MMA. Reprezentantka siedleckiego Gladiatora zaczęła szkolić parter pod okiem Łukasza Grochowskiego i Piotra Rejtczaka. Walczyła min. w Ladies Fight Night, Thunderstrike Fight League i czeskim Oktagon. Wśród jej rywalek można wymienić dobrze znane w Polsce: Izabelę Badurek czy Martę Waliczek. W czeskiej organizacji nie wiodło jej się najlepiej, bowiem przegrała w niej dwa pojedynki. Teraz postanowiła wrócić do sportu bazowego, w którym odnosiła największe sukcesy. Rymarzak to wielokrotna mistrzyni Polski PZKB Oriental Rules oraz mistrzyni świata WMF Muay Thai.

Nie ma żadnej informacji odnośnie transmisji wydarzenia. W walce wieczoru o pas mistrza świata WBC Muay Thai zobaczymy George’a Cartera w potyczce z Simonem Whiteheadem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here