JWP chce walki z inną legendą w debiucie w ONE Championship

0
964

Legenda sportów walki w Australii, John Wayne Parr nie wytrzymał zbyt długo na sportowej emeryturze. Po około trzech miesiącach były mistrz świata Muay Thai podpisał kontrakt z singapurską organizacją ONE Championship, która co raz śmielej poczyna sobie w świecie kickboxingu i Muay Thai. Po radości związanej z podpisaniem nowej umowy nadszedł czas na wskazanie pierwszego rywala Australijczyka, którym według samego zainteresowanego mógłby być Nieky Holzken.

Znany ze swojej aktywności w mediach społecznościowych Australijczyk zamieścił właśnie w jednym z takich serwisów informację, że chętnie zmierzyłby się z Holzkenem. Jednocześnie samo wyzwanie byłego mistrza Glory odbyło się w atmosferze szacunku, bez niepotrzebnych zaczepek i wyzwisk, co również jest znakiem rozpoznawczym organizacji One Championship.

Sama organizacja bardzo szybko podłapała pomysł rzucony przez reprezentanta Antypodów i zadała pytanie swoim fanom w serwisach społecznościowych, czy zobaczyli by taki pojedynek pomiędzy dwoma legendami kickboxingu i Muay Thai. Wygląda więc na to, że pojedynek dojdzie do skutku i to raczej wcześniej niż później.

Legendarny Australijczyk ostatnią walkę stoczył w grudniu zeszłego roku. W pojedynku pięściarskim na dystansie 10-ciu rund spotkał się ze słynnym australijskim pięściarzem, Anthonym Mundine. Parr pokonał Aborygena jednogłośną decyzją sędziów wcześniej sadzając rywala na deski. Ostatnią walkę w kickboxingu stoczył na Rizin 18 w japońskiej Nagoyi przegrywając przez niejednogłośną decyzję sędziów z Danilo Zanollinim, a wcześniej na Bellator Kickboxing 9 w węgierskim Budapeszcie poległ w starciu z uczestnikiem ostatniego turnieju K-1, Portugalczykiem Ederem Lopesem.

Nieky Holzken w ostatnich dwóch walkach stawał w szranki z Regianem Eerselem, w obydwu walkach przegrywając na punkty na dystansie pięciu rund, w których to walkach stawką był mistrzowski pas ONE Championship w wadze lekkiej. Wcześniej Holender wygrał dwie walki w singapurskiej organizacji: w debiucie znokautował w drugiej rundzie byłego zwycięzcę turnieju o Puchar Króla Tajlandii, Cosmo Alexandre, a w lutym zeszłego roku pokonał na punkty Mustaphę Haidę. Holzken podobnie jak jego potencjalny przeciwnik ma w dorobku kilkanaście walk w boksie zawodowym, a największym sukcesem był występ w półfinale turnieju WBSS, w którym przegrał z późniejszym zwycięzcą, Cullumem Smithem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here