Hideaki Yamazaki nowym mistrzem na gali K-1 World GP w Osace (WYNIKI) (WIDEO)

0
964

We wtorek miała miejsce pierwsza od marca gala K-1. W Osace organizatorzy tradycyjnie przygotowali tasiemcową kartę walk, a daniem głównym był pojedynek o tytuł do 65 kg między Rukiyą Anpo a Hideakim Yamazakim. Niespodziewanie zawodnik z Kyoto zrewanżował się mistrzowi za porażkę sprzed prawie dwóch lat i znokautował go w drugiej rundzie.

Starszy z braci Anpo z jednej strony zwykł w rewelacyjny sposób korzystać z przewagi zasięgu, a z drugiej wygrywał kontrowersyjnymi decyzjami (jak na przykład z Kaewem). Yamazaki podszedł bez respektu do obrońcy tytułu i bardzo łatwo omijał ręce, ładując ile fabryka dała w półdystansie, spychając Rukiyę do głębokiej defensywy. Ostatecznie przy próbie wejścia w wymianę mistrz padł po lewym sierpowym. Yamazaki mistrzostwo odbierał w towarzystwie dziecka i żony, której kiedyś oświadczył się na ringu.

Zawiódł posiadacz tytułu w limicie 57,5 kg Yuuki Egawa. Zawodnik znany ze swojego ofensywnego stylu i kończenia przeciwników technikami na korpus, tym razem niesamowicie zawiódł. Tatsuya Tsubakihara świetnie dystansował przez większość pojedynku i na koniec zasłużenie dostał większościową decyzję. Starcie odbyło się w catchweighcie do 58 kg. Teraz czas na rewanż z pasem na szali?

Rozgrzewkę przed listopadowym bojem o mistrzostwo z Leoną Pettasem zrobił sobie Takeru. Mistrz kategorii 60 kg stoczył pokazową walkę z pozyskanym niedawno Kizaemonem Saigą. Pojedynek odbył się na dystansie 2×2 min w ochraniaczach na nogi. Nie ogłaszano zwycięzcy. Obaj fajterzy pokazali duże możliwości, chociaż oczywiście była to pokazówka. Dlatego też nie szczędzili sobie np. rolling thunder kicków.

Po dojściu do finału turnieju do 70 kg na K’FESTA 3 Hiromi Wajima tym razem zmierzył się z mieszkającym w Tokio Raseasingiem. Taj z Weerasakreck Fairtex Gym debiutował w K-1, a wcześniej wystąpił tylko w KNOCK OUT z weteranem K-1 MAX Hinatą, z którym przegrał decyzją. Tutaj nie trzeba było czekać do werdyktu, bo Japończyk posadził rywala na macie prawym podbródkiem.

Niespodziankę sprawił Jin Hirayama, który trzykrotnie doprowadził do liczenia niedawnego pretendenta do tytułu K-1 Fukashiego Mizutaniego. Fukashi ostatecznie przegrał według wszystkich trzech sędziów… 24:30! Spory zjazd, biorąc pod uwagę, że jeszcze w marcu rywalizował o pas, a wcześniej był mistrzem pięciu różnych organizacji.

Nie dał rady także Hisaki Kato, który uległ Hitoshiemu Sugimoto. Były zawodnik Bellatora bardzo szybko zaczął odczuwać braki paliwa. W rundzie dodatkowej Sugimoto knockdownem podkreślił swoją przewagę, a sędziom nie pozostało nic, jak tylko wypunktować po 10:8.

Najefektowniejszym nokautem popisał się Taio Asahisa, który kopnięciem na głowę wyłączył światło Hirokiemu. Koki mocno podsycał atmosferę trashtalkingiem, co widać było podczas staredownu przed pierwszą rundą. Jeszcze w pierwszej rundzie radził sobie bardzo dobrze, doprowadzając po latającym kolanie do knockdownu. Ostatecznie w drugiej odsłonie najpierw został zamknięty przy linach po czym sędzia ogłosił liczenie, a potem zanotował ciężkie KO.

Świetny pojedynek dał TETSU, który pokonał Narafumiego Nishimoto decyzją. Ozdobą były szalone wymiany między oboma zawodnikami. Komentujący tę galę Masato powiedział, że Tetsu uderza jak młody Takeru. Nowa gwiazda na horyzoncie?

Kartę główną udanie natomiast otworzył Kensei Kondo, który dwa razy posłał na deski Taito. Do trzeciej rundy rywal na skutek odniesionych obrażeń już nie został dopuszczony.

Wyniki gali K-1 World GP w Osace (23 września, Edion Arena):

karta główna:
65 kg: Hideaki Yamazaki pok. Rukiya Anpo przez KO 2R (lewy sierp) – o pas
58 kg: Tatsuya Tsubakihara pok. Yuuki Egawa przez większościową decyzję (30:28, 30:30, 30:29)
45 kg: Miho “knuckle” Takahashi pok. MIO przez decyzję (30:28 x2, 30:29)
63,5 kg: Koya Urabe pok. Yuto Shinohara przez decyzję 4R (10:9 x3)
70 kg: Hiromi Wajima pok. Raseasing Weerasakreck przez KO 2R (prawy podbródkowy)
65 kg: Jin Hirayama pok. Fukashi Mizutani przez decyzję (30:24 x3)
90 kg: Hitoshi Sugimoto pok. Hisaki Kato przez decyzję 4R (10:8 x3)
62,5 kg: Taio Asahisa pok. Hiroki Koki przez KO 2R (kopnięcie na głowę)
62,5 kg: Shuji Kawarada pok. SEIYA przez decyzję (30:29 x3)
60 kg: TETSU pok. Narafumi Nishimoto przez decyzję (30:28 x2, 30:29)
65 kg: Kensei Kondo pok. Taito przez TKO 3R (niedopuszczenie do walki przez lekarza)

walki otwarcia:
55 kg: Yuto Kuroda pok. Hiroki Mitsui przez decyzję (30:28 x2, 30:27)
57,5 kg: Naoki Takahashi pok. Ryota Ishida przez decyzję (30:28, 30:29, 29:28)
57,5 kg: Riki pok. Kaito Yamawaki przez decyzję (30:29 x2, 29:28)
62,5 kg: Rioya pok. Takumi Nagai przez KO 3R
53 kg: Yuki Toyoda pok. Tsubasa Yamawaki przez decyzję (29:27 x2, 30:28)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here