K-1 wyłoni następcę Allazova. Turniej -70 kg na K’Festa 3

0
1647

Niedługo po tym, jak RISE ogłosiło obsadę swoich Grand Prix do 55 i 63 kg, K-1 ogłosiło turniej w kategorii mocno kojarzonej z czasami K-1 World MAX, czyli w limicie do 70 kg. Odbędzie się on 22 marca w hali Saitama Super Arena podczas wielkiej gali K’Festa 3, na której legendarna organizacja szykuje wyjątkowo dużo atrakcji.

Ostatnim posiadaczem tytułu w wadze superpółśredniej (według nomenklatury K-1 Japan Group) był Chingiz Allazov. Białorusin zwakował pas jakiś czas temu i siedemdziesiątka była jedyną kategorią bez mistrza. Zmieni to najbliższa edycja K’Festa. Klasyczny, ośmioosobowy jednodniowy turniej wyłoni kolejnego czempiona.

Standardowo przy takich okazjach, grono uczestników tworzy czwórka Japończyków i czwórka fighterów zagranicznych. Pierwszy ćwierćfinał tworzą KAITO i Minoru „Phillip” Kimura. Reprezentant gospodarzy to były zawodnik MMA, który ma na koncie m.in. pojedynki w The Outsider, czyli organizacji Akiry Maedy. Rywalizował ostatnio głównie w Krush w niższym limicie, do 67,5 kg. Kimura natomiast jest pół Brazylijczykiem, pół Japończykiem, który mimo że mieszka w Tokio, oficjalnie reprezentuje Brazylię. „Phillip” to obecny posiadacz tytułu -67,5 kg Krush.

Druga pozycja w drabince to starcie Katsuyi Jinbo z Ederem Lopesem. Jinbo rywalizował już na wszystkich szczeblach gal K-1 Japan Group (KHAOS, Krush i K-1). Ostatnie dwie walki przegrał, ale z uznanymi nazwiskami jak Jordann Pikeur i Yasuhiro Kido. Reprezentujący Portugalię Lopes to doświadczony fajter, który bił się m.in. w Oktagonie z Mustahpą Haidą. Największy rozgłos przyniósł mu jednak udział w Enfusion Cage Events w Lizbonie:

Z drugiej strony drabinki stanie do walki dwóch doświadczonych zawodników. Ostatni przedstawiciel legendarnego K-1 MAX Yasuhiro Kido zmierzy się z Milanem Palesem. Mający na koncie prawie 70 zawodowych walk zawodnik mierzył się w karierze z takimi nazwiskami jak Artur Kyshenko, Albert Kraus, czy Andy Souwer. W marcu rywalizował o tytuł K-1 do 67,5 kg z Yutą Kubo. Słowak jest znany głównie z gal Enfusion, gdzie pokonywał m.in. Youssefa Challoukiego, czy Yassina Baitara. Ma także wygraną nad Vladem Tuinovem w 2017 roku.

Ostatnia pozycja 1/4 finału to walka Hiromiego Wajimy z Niclasem Larsenem. Larsen to dwukrotny uczestnik czteroosobowych turniejów Glory. Duńczyk wygrał m.in. z Łukaszem Pławeckim. Potem rywalizował m.in. w Kunlun Fight, gdzie brał udział w 32-osobowym GP. W 2019 przegrał z Bouakawem na All-Star Fight w Tajlandii.

Pojedynkiem rezerwowym jest konfrontacja dwóch Japończyków: Daisuke Fujimury i Kotetsu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here