Kamil Jenel vs Patryk Hebel walką wieczoru Jenel Fight Night

0
1567

W piątek, 17 grudnia w Zabrzu odbędzie się pierwsza gala organizowana przez Fundację Walcz o Marzenia. Podczas Jenel Fight Night zobaczymy kilka pojedynków K-1 oraz MMA. Walką wieczoru będzie długo wyczekiwany powrót Kamila Jenela, który zmierzy się z mistrzem Krwawego Sportu w wadze do 100 kg i mistrzem Niemiec ISKA, Patrykiem Heblem. Ponadto w karcie walk znalazło się miejsce dla Remigiusza Smolińskiego i Mateusza Kopeć.

Dla Kamila Jenela będzie to powrót do rywalizacji od czasu DSF Kickboxing Challenge 21 w Mysłowicach. Zdominował wtedy francuskiego mistrza Muaythai, mającego dwie walki w Glory, Yohana Lidona. Mogący pochwalić się serią 14-stu wygranych z rzędu zawodnik był niepokonany w organizacji FEN oraz nieistniejącej DSF Kickboxing Challenge. Trenujący pod okiem Witolda Kostki zawodnik w październiku miał zadebiutować w boksie zawodowym. Niestety gala Polsat Boxing Night w Gliwicach z jego udziałem została odwołana. Tym samym Jenel wziął sprawy w swoje ręce i sam zorganizował sobie powrót.

Patryk Hebel to mistrz organizacji Krwawy Sport w wadze do 100 kg. Najpierw wygrał turniej na gali we wrześniu zeszłego roku, a w maju zastopował Łukasza Szecówkę z Częstochowy przypieczętowując status mistrza. Jesienią Patryk zdobył jeszcze tytuł amatorskiego mistrza Polski K-1 organizacji Time of Masters, a 4 grudnia miał zaplanowaną obronę pasa na gali Krwawy Sport. Niestety event odwołano. Aktywny Hebel, który rozpoczął rok od walki z Rafałem Kosiarskim, podjął się walki z Kamilem Jenelem.

W innych pojedynkach zobaczymy Remigiusza Smolińskiego w starciu z fighterem z Zielonej Góry, Jakubem Kozerą i Mateusza Kopeć z Maciejem Gmurem. Smoliński równolegle do kariery kickboxerskiej buduje rekord w boksie zawodowym pod szyldem Tymex Boxing Promotions. Nie ustępujący Remikowi pod względem warunków fizycznych Kozera jest wielokrotnym amatorskim medalistą imprez krajowych i międzynarodowych WAKO. Podobnie jak Smoliński, zawodnik z Zielonej Góry ma na swoim koncie walki w boksie zawodowym.

Mateusz Kopeć powraca do K-1 po porażce z rąk Karola Łasiewickiego na HFO 10: Solpark II. Znany szerszej publiczności z występów w Gromdzie fighter podejmie Macieja Gmura, który ostatnio rywalizował na lidze kickboxingu organizowanej przez Jenel Fight Club. Pochodzący z Nowego Dworu Gdańskiego zawodnik jest jednym ze sparingpartnerów byłego pretendenta do mistrzowskiego pasa FEN, Artura Bizewskiego. Noszący pseudonim 'Bizon’ pomorski fighter obecnie rozwija karierę pięściarską, a także walczy na gołe pięści w organizacji Krwawy Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here