Kamil Ruta na gali King of Kings w Warszawie

0
3215

Były mistrz DSF wraca do akcji. Kamil Ruta wystąpi na gali King of Kings w Warszawie 21 maja. Rywalem zawodnika z Kobyłki będzie były pretendent do pasa litewskiej organizacji, Jurijs Orlovs.

Obu zawodników nie widzieliśmy od dłuższego czasu. Kamil Ruta bił się jesienią 2018 w rewanżowym pojedynku z Kamilem Jenelem o mistrzostwo DSF do 81 kg. Polak ma na koncie również zwycięstwa z Dawidem Mirkowskim czy Yohanem Lidonem. Pas zdobył natomiast w 2017 roku na DSF 9 z Pawłem Gierzyńskim. Poza tym Ruta wielokrotnie wygrywał amatorskie mistrzostwa Polski (ostatnie w 2020 roku), czy tytuł mistrza Europy na zasadach K-1.

Orlovs to były mistrz Europy KoK, co dało mu automatycznie szansę pojedynku o tytuł główny. Jesienią 2019 w Rydze po trzech rundach przegrał z Danielem Forsbergiem przez TKO. Walka została zatrzymana po tym, gdy Fin złamał Łotyszowi nos. To był jego ostatni jak dotąd występ. Pas europejski zdobył natomiast na początku 2019 po wygranej z podopiecznym Mike’a Passeniera, Mike’em Spranghem.

Do tej pory na majową galę ogłoszono walkę o pas wagi ciężkiej, w której Michał Turyński zmierzy się z Reinisem Porozovsem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here