Karol Łasiewicki rywalem Rafała Korczaka. Znamy pełną kartę HFO: Aim High

0
2230

Dwóch celujących wysoko zawodników spotka się ze sobą podczas kolejnej gli HFO. 13 czerwca do ringu wejdą czołowi zawodnicy kategorii do 95 kg w Polsce. Reprezentant Aligatores Fight Club Warszawa, Rafał Korczak zmierzy się z reprezentującym Ostrołęka Fight Academy, Karolem Łasiewickim.

Zawodnik i trener stołecznego klubu ostatni pojedynek stoczył podczas gali Fight Exclusive Night 20 w Warszawie. W marcu 2018 roku pokonał reprezentanta warszawskiej Palestry, Marcina Szredera. Wcześniej noszący pseudonim ‘Silny’ zawodnik rywalizował na galach Granda Pro, na których walczył min. z pretendentem do mistrzowskiego pasa w wadze średniej organizacji King of Kings, Dawidem Mirkowskim. Korczak w przeszłości reprezentował Polskę w Muay Thai, będąc członkiem kadry PZMT. Udało mu się wywalczyć kilka medali na imprezach międzynarodowych ale ostatnio skupił się na trenowaniu innych oraz swoich startach zawodowych.

W przypadku Karola Łasiewickiego sprawdza się powiedzenie: do trzech razy sztuka. Podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka miał walczyć na kwietniowej gali HFO, którą odwołano z wiadomych przyczyn. Wcześniej miał walczyć z Kamilem Paczuskim na ostródzkiej gali Fight Exclusive Night ale na skutek kontuzji rywala walka Łasiewickiego została odwołana. W końcu ostrołęcki wojownik będzie miał szansę zaprezentować się przed dużą publicznością. Mistrz ziemi kurpiowskiej w wadze do 91 kg, który pas zdobył w 2018 roku pokonując Daniela Bralewskiego z warszawskiej Palestry, raz bronił swojego trofeum. W zeszłym roku Kamil Laskowski próbował pomścić klubowego kolegę ale ponownie górą był Łasiewicki. Podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka ma na swoim koncie również pas zawodowego mistrza Polski WAK-1F, który wywalczył w kwietniu 2018 roku. Podczas gali w Sulejówku pokonał innego mistrza ziemi kurpiowskiej, Jacka ‘Siekierę’ Gać. Nadszedł jednak moment, że Łasiewicki zawalczy na największej scenie w Polsce i zdaje sobie sprawę jaka szansa przed nim stoi.

Galę HFO: Aim High będzie można zobaczyć na żywo na antenie telewizji TVP Sport. 13 czerwca odmrażanie polskiego sportu zaczynamy od kickboxingu, a więc bądźcie tam z nami.

Karta walk:

-70 kg: Michał Gęsiarz (Golden Glory Berlin) vs Patryk Radoń (ŁKS Łódź)
-61 kg: Marta Waliczek (DAAS Berserkers Team Bielsko Biała) vs Dominika Filec (Absortio Gym)
-85 kg: Bartłomiej Domalik (Jarosz Fight Club) vs Tomasz Konieczny (CAF Rzeszów)
-95 kg: Rafał Korczak (Aligatores Warszawa) vs Karol Łasiewicki (Ostrołęka Fight Academy)
-60 kg: Maksym Shybasov (Academia Gorila Warszawa) vs Jakub Syc (Legion Głogów)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here