Katarzyna Jaworska zawalczy o pas mistrzyni Europy WKN!

0
2366

W sobotę, 10 lipca zawodniczka Superkick Sosnowiec, Katarzyna Jaworska pojedzie do Francji. Polka stoczy kolejną walkę zawodową, w stawce której będzie pas mistrzyni Europy WKN. Przeciwniczką podopiecznej Cezarego Podrazy będzie zawodniczka gospodarzy, Christelle Barbot. Pojedynek będzie drugą walką wieczoru gali w stolicy Francji.

Rywalka Jaworskiej to zawodniczka i trenerka w klubie Academie De Boxes De Villejuif. Ostatnią walkę stoczyła przed rokiem na VBS 2, na której spotkała się z Maurine Atff. Pojedynek zakończył się zwycięstwem na punkty tej drugiej. W międzyczasie Barbot pomagała siostrze mistrza olimpijskiego w boksie, Shannon Toure Yoka w przygotowaniach do mistrzostw Europy w boksie olimpijskim do 22 lat. Francuzka od dłuższego czasu jest obecna na ringach zawodowych, na których walczy ze zmiennym szczęściem. Dodatkowo rywalizuje amatorsko. Notowała starty min. na imprezie w tureckiej Antyli w 2013 roku.

Katarzyna Jaworska ostatnią walkę stoczyła w minioną sobotę na gali Silesian MMA 3. W Mysłowicach przegrała przez decyzję sędziów z Dominiką Filec. Podopieczna Adama Drygalskiego pokonała Katarzynę jednogłośną decyzją sędziów. Jaworska od odejścia z Paco Team Mysłowice jest bardziej aktywna na ringach zawodowych, rywalizując głównie na imprezach organizowanych przez WKN. Ślązaczka walczy na galach w Polsce i za granicą z różnymi wynikami. Jaworska jest zdecydowanie czołową zawodniczką zawodowego kickboxingu w naszym kraju.

Walką wieczoru gali będzie starcie o tytuł mistrza świata WKN w formule K-1. Gospdarzy będzie reprezentował Christian Berthely, a spotka się w ringu z Hiszpanem, Jordim Requeio Coronado. Ponadto na gali zobaczymy uczestnika jednej z gal FEN i ostatniego turnieju eliminacyjnego ONE w Czechach, Cyrila Cereyona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here