Katarzyna Wikierak i Gerard Ciba zawalczą w Czechach

0
18048

Reprezentka Thai Gym Tarnów, Katarzyna Wikierak i podopieczny Krystiana Blezienia z 4 Fight Gym Dębica, Gerard Ciba w niedzielę 5 września wejdą do klatki. Podczas gali GFC 63 Cage Fight Olomuc 9 zawalczą na pełnych zasadach Muay Thai w rękawicach do MMA. Podczas czeskiej imprezy spotkają się z miejscowymi rywalami. Transmisję przeprowadzi czeska telewizja Nova Sport 2.

Katarzyna Wikierak spotka się w klatce z Marcelą Safranovą. Dla podopiecznej Rafała Króla będzie to powrót do zawodowych walk po blisko dwuletniej przerwie. Zawodniczka tarnowskiego Thai Gymu zadebiutowała zawodowo podczas FighTTime 20 w Niepołomicach. Na wspomnianej gali przegrała na punkty ze znaną min. z Ladies Fight Night, Magdaleną Kasprzyk. W międzyczasie wielokrotnie stawała do rywalizacji w kickboxingu na ligach i zawodach centralnych. Po raz ostatni pojawiła się w Krakowie na VI Lidze Boom, na której zwyciężyła swój pojedynek. Z kolei Marcela Safranova to podopieczna Tomasa Musila z klubu Muay Thai Ołomuniec. Jest weteranką czeskiej sceny boksu tajskiego oraz gal Gladiators Fighting Championship.

Drugim reprezentantem Polski, który pojawi się na gali w Ołomuńcu jest Gerard Ciba. Trenujący również w dębickiej filii Thai Gymu pod okiem Arkadiusza Krupy i Mateusza Różaka zawodnik zdobywał fighterskei szlify na Nitus Eurolidze HFO oraz Warszawskiej Grandzie na Pięści i Giry. Będzie to jego debiut w formule zawodowej. Przeciwnikiem fightera z Dębicy będzie reprezentant Muay Thai Ołomuniec, Domenico Naswetter. To obecny mistrz Czech w Muay Thai, a także weteran wielu gal za naszą południową granicą. Ostatnio rywalizował na Dracula Fight Night 4 organizowanej przez słynnego Vladimira Moravcika. Poniżej jeszcze walki rywali Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here