Zadecydowało… ważenie. Kazuki Miburo nowym mistrzem na Krush.123 (WYNIKI)

0
977

W sobotę 27 marca, jako przystawka przed drugim dniem K’FESTA 4, w Korakuen Hall odbyła się gala Krush.123. Głównym wydarzeniem był pojedynek o mistrzostwo w kategorii do 53 kg, w którym Kazuki Miburo odebrał tytuł Beginowi Yoshioce.

Miburo wygrał większościową decyzją, 29:29 i dwukrotnie 29:28. Nie da się jednak ukryć, że w drugiej i trzeciej rundzie tym, który był szybszy i skuteczniejszy, był urzędujący mistrz. Yoshioka bardzo dobrze radził sobie z balansem, korzystał również z uników, ale co najważniejsze, trafiał. W trzeciej odsłonie walka zrobiła się najbardziej otwarta i najlepsza w wykonaniu zwycięzcy zeszłorocznego turnieju mistrzowskiego. Sędziowie widzieli to jednak zupełnie inaczej. Co się stało? Yoshioka na ważeniu przekroczył limit o 1,3 kg i został ukarany aż dwoma punktami minusowymi na starcie i większymi rękawicami (10 OZ zamiast 8 OZ). Mimo wszystko obaj z pewnością będą brani pod uwagę przy ustalaniu pierwszych pretendentów utworzonej po K’FESTA 4 wagi -53 kg w K-1. O ile Begin zrobi wagę…

Nie zachwycił co-main event, w którym po czterech rundach Fumiya Osawa pokonał Shinichiro Kawasakiego. Dużo skakania i zaczepiania się ciosami, a mniej bijatyki. W ekstra rundzie Osawa dołączył jeszcze do kopnięć skuteczne ataki na tułów, co dało mu zwycięstwo.

Tatsuya Oiwa przez cały czas trwania pojedynku z Naokim Yamamoto szukał mocnego ciosu prawą ręką i ciągle ustawiał sobie pod to rywala. Od drugiej rundy efekty tego planu zaczęły być widoczne, a w trzeciej udało się skończyć walkę niedługo przed ostatnim gongiem – „na wstecznym” bo świetnej zmianie tempa i celnym prawym sierpowym. Świetnie zaprezentowali się też Narufumi Nishimoto i Satoru Nariai. W ich konfrontacji oglądaliśmy aż cztery knockdowny w trakcie półtorej rundy.

Wyniki gali Krush.123 (27 marca, Korakuen Hall, Tokio):
53 kg: Kazuki Miburo pok. Begin Yoshioka przez większościową decyzję (29:28 x2, 29:29) – o pas (Yoshioka zaczął od minus dwóch punktów za przekroczenie limitu wagowego)
62,5 kg: Fumiya Osawa pok. Shinichiro Kawasaki przez decyzję (ExR, 10:9 x3)
60 kg: Tatsuya Oiwa pok. Naoki Yamamoto przez KO 3R (prawy sierp)
60 kg: Narufumi Nishimoto pok. Satoru Nariai przez KO 2R (uderzenia)
62,5 kg: Tatsuki pok. SEIYA przez decyzję (30:29 x2, 30:30)
52 kg: RAN pok. Faezeh Jahanpirouz przez decyzję (30:28 x2, 30:27)
57,5 kg: Yuta Kunieda pok. Kyohei Hayashi przez KO 1R (lewy sierp)
53 kg: Noriko Ikeuchi pok. Satoko Ozawa przez decyzję (30:28 x2, 30:27)
56 kg: Nagisa pok. Teruku Maezono przez TKO 2R (kontuzja)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here