KFN 2: Kat Polaków sprawdzi Rajewskiego, Krupa vs Piskorz i Krupa vs Królik

0
829

Wczoraj ogłoszono kolejną galę Kickboxing Fight Night. Do drugiego wydarzenia, które organizuje Fight Exclusive Night we współpracy z PZKB dojdzie 6 listopada w Puławach. W walce wieczoru znany jako 'Kat Polaków’, Artem Voskoboynikov spotka się z Robertem Rajewskim jr. Ponadto zobaczymy rewanż za finał mistrzostw Polski K-1 w wadze do 75 kg, pomiędzy Arkadiuszem Krupą, a Damianem Piskorzem. Wraca również Michał Królik. Transmisja na sportowych antenach Polsatu.

Artem Voskoboynikov to podopieczny Alfita Hakova z Best Gym Grodno. Białorusin ma na swoim koncie serię zwycięstw z Polakami, a tylko dwójka Polaków go pokonała: Jarosław Daschke i mistrz HFO, Patryk Radoń. Wiekowy już jak na kickboxera Białorusin wygrywał min. z Patrykiem Besztą-Borowskim, Marcinem Łepkowskim czy byłym mistrzem DSF Kickboxing Challenge, Jarosławem Daschke ponad 10 lat temu. Rajewski natomiast ostatnie walki w kickboxingu toczył na galach FEN i KOK. W FEN przegrywał z Jarosławem Daschke i Łukaszem Kaczmarczykiem, natomiast zanotował zwycięstwo większościową decyzją sędziów nad trenującym w Berlinie Michałem Gęsiarzem.

W innej z walk dojdzie do rewanżu za finał mistrzostw Polski K-1 w wadze do 75 kg. W Legnicy dosłownie jednym kliknięciem myszki, Damian Piskorz z Huntera Bydgoszcz pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Arkadiusza Krupę z Thai Gym Tarnów. Przed podopiecznym Łukasza Rambalskiego mistrzostwa świata WAKO, natomiast Krupa jest po wygranej w półfinale grand prix Muaythai Federacji A1 nad Mindaugasem Narauskasem. Według nieoficjalnych głosów, które dochodziły do naszej redakcji, owa walka miała być main eventem gali KFN w Płocku.

Trzecim ogłoszonym pojedynkiem jest starcie utytułowanego Michała Królika z podopiecznym Rafała Murata z Fight Gym Lublin, Michałem Krupą. Trenowany przez Witolda Kostkę zawodnik ostatnio romansował nieco z gołymi pięściami i boksem zawodowym, a w wywiadach wspominał o MMA. Jak widać udało się go zakontraktować na walkę w KFN, a jego przeciwnikiem będzie równie doświadczony, ale w Muay Thai Krupa. Ten drugi ostatnio walczył na HFO 10: Solpark II. W debiucie zawodowym przegrał z Dariuszem Fedorem z Fight Point Biała Podlaska przez większościową decyzję sędziów w kleszczowskich derbach Lubelszczyzny.

Ponadto zapowiedziano mecz w kickboxingu zawodowym pomiędzy reprezentacją Polski i Białorusi. Transmisja gali obędzie się na sportowych antenach Polsatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here