KFN 2: Królik vs Zembik o pas, Dominika Filec w rozpisce

0
1272

6 listopada w Puławach odbędzie się druga gala Kickboxing Fight Night. Owoc współpracy pomiędzy FEN, Telewizją Polsat i PZKB zapowiedział 9 walk. Jak na razie ogłoszono jeden pojedynek, ale my doszliśmy do części rozpiski. W jednej z najciekawszych walk, Michał Królik zmierzy się z zawodnikiem ŻKSW Żary, Maciejem Zembikiem. Stawką walki będzie pas zawodowego mistrza PZKB. Ponadto zawalczy Dominika Filec z Absortio Gym Rybnik.

Michał Królik to podopieczny Witolda Kostki, który ostatnio rywalizował na mistrzostwach świata WAKO we Włoszech. Impreza zakończyła się dla Ślązaka już po pierwszej walce w 1/16 finału, co dało ostatecznie 9 miejsce w klasyfikacji. Jeśli chodzi o sport zawodowy to Królik nie walczył od czasu zwycięstwa nad Bartoszem Batrą na gali Genesis organizowanej przez Macieja Kawulskiego. Wcześniej rywalizował w DSF Kickboxing Challenge czy Spartan Fight. Wspomniana walka na gołe pięści i łokcie z Wrocławianinem sprawiła, że 'Matrix’ wypadł z planowanej walki z Zembikiem na jednej z gal Makowski Fighting Championship.

Zembik w swojej ostatniej walce pokonał Krzysztofa Górskiego z Polkon Fight Legnica. Podopieczny Dawida Poloka w jednostronnym pojedynku wyszedł z pewnym zwycięstwem na punkty. Wcześniej pokonał Ivo Hatalę na HFO: Solpark w 2020 roku, a w wakacje 2020 na Thai Battle Championship przegrał z Mateuszem Janikiem, wówczas reprezentującym Thai Gym Tarnów.

Dodatkowo Dominika Filec pochwaliła się angażem na nadchodzącą galę. Podopieczna Adama Drygalskiego z Absortio Gym Rybnik ma wystąpić w meczu międzypaństwowym Polska vs Białoruś. Jej rywalką ma być podopieczna trenera Alfita Hakova z Best Gym Grodno, Daria Cedik. Koleżanka klubowa walczącego w main evencie Artema Voskoboynikova jest dla nas niewiadomą, gdyż na ten moment nie mogliśmy ustalić, czy ma jakiekolwiek walki na koncie. Poniżej jeszcze rozpiska, jaką udało nam się na ten moment ustalić.

Walka wieczoru:
Robert Rajewski jr vs Artem Voskoboynikov

Walka o pas zawodowego mistrza PZKB:
Michał Królik vs Maciej Zembik

Pozostałe walki:
Dominika Filec vs Daria Cedik
Damian Piskorz vs TBA
Michał Krupa vs Dominik Matusz
Bartosz Guz vs TBA
Kamil Kotkiewicz vs TBA
Michał Wodecki vs TBA
TBA vs TBA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here