King of Kings wraca z wielką galą do Wilna

0
1532

Organizacja King of Kings rok rozpocznie mocno obsadzoną galą w Helsinkach w końcówce lutego. Niedługo po tym, 14 marca, nadejdzie tradycyjnie w marcu duże wydarzenie w Wilnie. Na imprezie oznaczonej numerem 84 jeden z największych europejskich promotorów szykuje sporo atrakcji.

Gale w wyprzedanej do ostatniego miejsca dziesięciotysięcznej Siemens Arenie to absolutnie największe wydarzenia spod znaku KoK w ciągu roku. Nie inaczej będzie tym razem.

W planach jest turniej do 77 kg, który będzie drugą częścią trochę nieplanowanego GP po pozbawieniu tytułu mistrzowskiego Constantina Rusu. Mołdawianin nie bronił pasa od dłuższego czasu, dlatego teraz potrzeba będzie wyłonić jego następcę. Pretendentem numer jeden jest Chico Kwasi. Podopieczny Mike’a Passeniera w listopadzie w Krefeld wygrał czteroosobowy turniej, pokonując Mohameda Wade i Ekrema Doruka. W stolicy Litwy poznamy fightera, z którym Holender zmierzy się o tytuł. Zobaczymy w nim Litwinów: Vaidasa Valanciusa i Raimondasa Avlaseviciusa, reprezentanta Łotwy Pavla Mazuroka i mieszkającego w Holandii, znanego z zeszłorocznej gali HFO w Nowym Sączu Brazylijczyka Rodrigo Mineiro.

W Wilnie dojdzie także do planowanego na listopadowej gali starcia dwóch bardzo dużych litewskich talentów: Matasa Pultarazinskasa i ekscentrycznego Dovydasa Rimkusa. Kilka miesięcy temu Pultarazinskas wypadł z rozpiski ze względu na kontuzję, której nabawił się na amatorskich zawodach muay thai. W jego miejsce na kilka dni przed terminem wskoczył Hubert Dylewski, który przegrał jednogłośną decyzją. Na długo zostanie zapamiętane wejście Litwina do ringu – na lektyce w stylu starożytnego Rzymu.

Nie zabraknie także walk MMA. W jedynej dotychczas ogłoszonej Tomasz „Big-T” Czerwiński zmierzy się z wracającym do akcji Tomasem Pakutinskasem. Innymi zapowiadanymi fajterami, którzy w marcu pojawią się w Siemens Arenie są: mistrz -71 kg Henrikas Viksraitis, niedawny pretendent do tytułu KoK Mindaugas Narauskas i Evaldas Petrauskas, brązowy medalista olimpijski w boksie z 2012 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here