Kirył Korniłow mistrzem wagi ciężkiej na gali FEA: Reset (WYNIKI)

0
846

W sobotni wieczór w Kiszyniowie organizacja Fighting and Entertainment Association wróciła po prawie półtora roku przerwy. Podczas gali FEA: Reset w Kiszyniowie zobaczyliśmy kilka największych nazwisk organizacji Dorina Damira. W walce wieczoru dowołany jako zastępstwo Kirył Korniłow wrócił do kickboxingu w wielkim stylu, zdobywając pas wagi ciężkiej. Rosjanin znokautował Cristiana Risteę w drugiej rundzie.

Korniłow zastąpił kontuzjowanego Pawło Żurawlewa, któremu odnowił się uraz i na około tydzień przed galą musiał się wycofać. Fajter z Rosji wrócił do kickboxingu po półtora roku startów w MMA (gdzie zahaczył m.in. o FEN). W drugiej rundzie miał jednak spore problemy po celnym overhandzie Ristei. Rumuński weteran Superkombat, który czekał na jedną, decydującą akcję, podpalił się za mocno i poszedł na wymianę lewy na lewy. Po zebraniu sierpa zatańczył i jeszcze dostał prawym sierpem tak, że wypadł mu ochraniacz na szczękę przed tym jak wylądował na deskach. Co ciekawe, obaj zmierzyli się ze sobą w 2018 w Tatneft Cup, gdzie po czterech rundach wygrał Korniłow.

Jednym z najjaśniejszych punktów był turniej do 71 kg, który wygrał Vitalie Matei. Mołdawianin w półfinale po czterech ciężkich rundach pokonał znanego z tureckich gal KoK Erdema Tahę Dincera. W drugim półfinale Stanisław Kazancew szybkimi kombinacjami posłał w drugiej rundzie na deski Victora Apostola. Mołdawianin mógłby walczyć, ale sędzia nie dopuścił go do dalszej rywalizacji. W finale Matei w drugiej rundzie spowodował dwa liczenia. Najpierw ciosami, a potem kopnięciem na głowę. Ukrainiec miał też trudny moment w pierwszej odsłonie, ale sędzia nie zdecydował się na ogłoszenie knockdownu. Ostatecznie 35-letni Matei wygrał decyzją w bardzo pewnym stylu.

Inni faworycie również nie zawiedli. Zwycięstwa odnieśli m.in. Dmitrii Sirbu, Constantin Rusu i Piotr Morari. Ten ostatni trafił Walerego Abramenkę kopnięciem obrotowym na korpus i skończył pojedynek przez KO.

Świetne były trzy walki otwierające. Szczególnie należy zapamiętać Vitalie Panainte, którego styl wzięty żywcem z tradycyjnego karate może przysporzyć widzom wielu wrażeń podczas kolejnych występów.

Wyniki gali FEA: Reset (14 marca, Kiszyniów):
+95 kg: Kirył Korniłow pok. Cristian Ristea przez KO 2R (prawy sierp) – o pas
71 kg: Vitalie Matei pok. Stanisław Kazancew przez decyzję
77 kg: Constantin Rusu pok. Mino Manoli przez decyzję (niejednogłośnie)
65 kg: Piotr Morari pok. Walery Abramenko przez KO 2R (kopnięcie obrotowe na tułów)
65 kg: Dmitrii Sirbu pok. Rostysław Bożuhin przez decyzję
85 kg: Claudiu Alexe pok. Ołeksij Werszynin przez decyzję
71 kg: Stanisław Kazancew pok. Victor Apostol przez TKO 2R (niedopuszczenie przez sędziego) – półfinał turnieju
71 kg: Vitalie Matei pok. Erdem Taha Dincer przez decyzję (ExR) – półfinał turnieju
77 kg: Veacheslav Munteanu pok. Cornel Lisii przez decyzję
71 kg: Vitalie Panainte pok. Alexandru Cotofana przez decyzję
60 kg: Valerii Strungari pok. Alexandru Leahu przez KO 2R (prawy sierp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here