Kolejny mistrz GLORY spróbuje szczęścia w MMA

0
918

Po byłym czempionie dwóch kategorii wagowych GLORY, Alexie 'Potanie’ Pereirze kolejny były mistrz holenderskiej organizacji postanowił spróbować sił w MMA. Nie otrzymał jednak z miejsca kontraktu z największą organizacją na świecie, UFC, a będzie próbował się wybić na europejskim rynku. Mowa o byłym mistrzu wagi półśredniej, Cedricu Doumbe. Francuz ogłosił przejście do nowej formuły w miniony weekend na gali Empire MMA.

29-letni Francuz po raz ostatni zameldował się w ringu w styczniu tego roku. Podczas gali Glory 77 w Rotterdamie pokonał Murthela Groenharta, nokautując go w drugiej rundzie i broniąc mistrzowskiego pasa organizacji. Reprezentant trójkolorowych wygrał siedem ostatnich walk na ringach kickboxerskich, a po raz ostatni poczuł smak porażki w marcu 2018 roku, kiedy to na Glory 51 został wypunktowany przez Azera, Alima Nabiyeva. Wspomniany blamaż został przez niego pomszczony na gali Glory 66. Nie dość, że Doumbe obronił wtedy pas mistrza dywizji półśredniej, to jeszcze zastopował rywala.

Nie podano jeszcze żadnej daty dotyczącej debiutu Doumbe w nowej formule. Francuz ma na swoim koncie już debiut w boksie zawodowym. W kwietniu 2015 roku pokonał Mohameda Fodila na gali w swojej ojczyźnie. Francuski kickboxer i stand-uper nie przebąkiwał później o karierze w boksie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here