Kontrowersja w main evencie ONE 157, znamy półfinalistów GP w muay thai (WYNIKI) (WIDEO)

0
892

Gala ONE 157 była wyjątkowa z paru względów. M.in. dlatego, że na karcie głównej nie znalazła się żadna walka w MMA. Poza tym odbyły się na niej ćwierćfinały 8-osobowego turnieju w kategorii do 135 funtów. Dwoma głównymi pojedynkami były natomiast pojedynki o pasy w MT. W main evencie Petchmorakot pokonał decyzją debiutującego w organizacji Jimmy’ego Vienota.

ZAPIS GALI (OFICJALNY KANAŁ YOUTUBE ONE)

Francuz od początku zaskakiwał obecnego mistrza, wyraźnie oddając zaledwie jedną rundę, w której to został posłany na deski po kontrze prawym sierpem. Petchmorakotowi wyraźnie przeszkadzała odwrotna pozycja rywala, a także jego przewaga warunków fizycznych. Nawet przy założeniu, że Taj wygrał jeszcze jedną rundę, raczej nie zgadza się to z decyzją dwóch sędziów, którzy opowiedzieli się za dotychczasowym mistrzem.

Świetnie natomiast poradził sobie Joseph Lasiri, który skończył przed czasem Prajanchaia. Włoch zaczął osiągać przewagę dopiero od drugiej rundy, świetnie wykorzystując przewagę zasięgu, z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcając. Po trzeciej rundzie porozcinany Taj zrezygnował z dalszego udziału w walce i pas kategorii do 125 funtów pojechał do Mediolanu.

Bez niespodzianek obyło się w ćwierćfinałach turnieju do 135 funtów. Każda walka miała raczej jednostronny przebieg, ale tylko wracający po półtora roku Walter Goncalves był w stanie skończyć Josue Cruza już w pierwszej rundzie. Reszta to raczej jednostronne decyzje. Meksykanin na ostatnią chwilę zastąpił niedopuszczonego do walki z powodów medycznych Jonathana Haggerty’ego. Rodtang porozbijał łokciami Jacoba Smitha, Superlek zatrzymał swoją prawą nogą Taikiego Naito, a Savvas Michael bez większych problemów zastopował szarżującego Amira Naseriego. W walce rezerwowej Sherzod Kabutov po niezłym pojedynku wygrał z weteranem Denisem Puriciem.

Okazały debiut zanotował Mohammed Boutasaa. Były mistrz Enfusion świetnie poradził sobie z Davitem Kirią, wykorzystując przewagę zasięgu i długie nogi, okopując mocno Gruzina i zagrażając mu co raz kolanem.

Tuż przed galą rozpiska została zredukowana z 16 do 13 walk. Z karty wypadł wspomniany wcześniej Haggerty, Panpayak (który pierwotnie miał bić się z Cruzem), Rade Opacić z Guto Inocente oraz Marcus „Buchecha” Almeida z Hugo Cunhą (z walki MMA).

Wyniki walk uderzanych na gali ONE 157: Petchmorakot vs. Vienot (20 maja 2022, Singapore Indoor Stadium, Singapur):
155 lbs: Petchmorakot Petchyindee pok. Jimmy Vienot przez niejednogłośną decyzję – o pas MT
125 lbs: Joseph Lasiri pok. Prajanchai PKSaenchaimuaythaigym przez TKO 3R (wycofanie się) – o pas MT
135 lbs: Rodtang Jitmuangnon pok. Jacob Smith przez jednogłośną decyzję – ćwierćfinał turnieju MT
135 lbs: Walter Goncalves pok. Josue Cruz przez TKO 1R (ciosy i kolano) – ćwierćfinał turnieju MT
135 lbs: Superlek Kiatmoo9 pok. Taiki Naito przez jednogłośną decyzję – ćwierćfinał turnieju MT
135 lbs: Savvas Michael pok. Amir Naseri przez jednogłośną decyzję – ćwierćfinał turnieju MT
155 lbs: Mohammed Boutasaa pok. Davit Kiria przez jednogłośną decyzję – KB
135 lbs: Sherzod Kabutov pok. Denis Purić przez jednogłośną decyzję – walka rezerwowa turnieju MT
pozostałe:
170 lbs: Tye Ruotolo pok. Garry Tonon przez poddanie (brabo) – grappling
170 lbs: Kade Ruotolo pok. Shinya Aoki przez jednogłośną decyzję – grappling
115 lbs: Alyse Anderson pok. Asha Roka przez poddanie 1R (trójkąt)
125 lbs: Nat Jaroonsak pok. Zeba Bano przez poddanie 1R (dźwignia na łokieć)
125 lbs: Elipitua Siregar pok. Robin Catalan przez poddanie 1R (anaconda)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here