Kontrowersyjna wygrana Iliasa Ennahachiego na ONE: Fists of Fury (WYNIKI) (WIDEO)

0
1026

Piątkowa (26 lutego) gala ONE Championship: Fists of Fury miała być prawdziwym świętem dla fanów kickboxingu, ale zdawała się nie do końca spełnić oczekiwania fanów. W main evencie Ilias Ennahachi pokonał Superleka po pięciorundowej walce, która nie porwała. Co więcej, sędziowie podjęli dyskusyjną decyzję.

Taj przez większość walki kopał middlekicki na zasłonę i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że od 2-3 rundy zawodnik trenujący w Utrechcie zaczął wyraźnie odczuwać sparowane techniki. Trudno było mu się też wstrzelić z celnymi kombinacjami bokserskimi, chociaż na początku mogłoby się wydawać, że nieźle mu to wychodzi. Ostatecznie jednak wygrał i obronił swój pas, do którego następny w kolejce jest Rodtang.

Rodtang wygrał po pełnej kontroli pojedynku z dowołanym na kilka dni przed galą Tagirem Chaliłowem. Wydawało się, że Rosjanin może postawić się faworyzowanemu zawodnikowi z Tajlandii, ale nic z tych rzeczy. Rodtang nawet dwukrotnie pozwolił sobie na „firmowe” blokowanie ciosów twarzą. Ciekawy jest natomiast werdykt, który dawał mu wygraną, ale niejednogłośną.

Giorgio Petrosyan bez problemu wypunktował Davita Kirię w rewanżu po dziewięciu latach, a Hiroki Akimoto po raz drugi pokonał Chenglong Zhanga, bo bardzo dobrym występie. Nieoczywistą bohaterką jest Jackie Buntan. Amerykanka zwyciężyła Wondergirl, świetnie posługując się kontrami i czuciem dystansu. Kluczowy moment miał miejsce już w pierwszej rundzie, gdy fajterka z Los Angeles powaliła Tajkę lewym sierpowym. Równie dobrze sędzia klatkowy mógł wtedy nie dopuścić zawodniczki z Fairtex Gym do dalszej rywalizacji.

Rezultaty gali ONE Championship: Fists of Fury (26 lutego, Singapore Indoor Stadium):
135 lbs: Ilias Ennachachi pok. Superlek Kiatmoo9 przez decyzję – o pas KB
155 lbs: Giorgio Petrosyan pok. Davit Kiria przez decyzję – KB
135 lbs: Rodtang Jitmuangnon pok. Tagir Chaliłow przez niejednogłośną decyzję – KB
145 lbs: Hiroki Akimoto pok. Chenglong Zhang przez decyzję – KB
125 lbs: Jackie Buntan pok. Wondergirl Fairtex przez decyzję – MT

pozostałe wyniki:
115 lbs: Victoria Lee pok. Sunisa Srisen przez poddanie 2R (duszenie zza pleców)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here