Kontuzja rywala Michała Bławdziewicza. Bardzo mocne zastępstwo i dwa pasy wagi ciężkiej na szali na HFO 13!

0
1944

Na gali HFO 13: Bank II, która odbędzie się 26 czerwca w Warszawie, Michał Bławdziewicz miał zmierzyć się z Florinem Ivanoaie. Niestety, zawodnik Dynamite Fighting Show doznał kontuzji i nie będzie w stanie przylecieć do Polski. Udało się znaleźć jednak innego zawodnika w to miejsce.

Przeciwnikiem mistrza HFO będzie Stefan Latescu. To wychowanek rumuńskiej organizacji, który profesjonalny kontrakt zagwarantował sobie wygrywając amatorskie zawody Cupa Tellur pod patronatem DFS w 2019 roku. Na koncie ma m.in. amatorskie mistrzostwo RUmunii w boksie i udział w MŚ. Pochodzący z Jassów fajter stoczył 9 walk, z których 7 wygrał. Dwie porażki miały miejsce z urzędującym mistrzem DFS Ionutem Iancu. Warto nadmienić, że stawką drugiego starcia z Iancu, które miało miejsce w grudniu 2021, był pas wagi ciężkiej rumuńskiego promotora. Latescu ma na rozkładzie takie nazwiska jak Konstantin Gluhov, Dzevad Poturak oraz Florin Ivanoaie, którego zastąpi w czerwcu w konfrontacji z Michałem Bławdziewiczem. Na co dzień trenuje w klubie Scorpions Iasi (Jassy) u trenera Mihai Constantina

W ostatniej walce Latescu pokonał na DFS 14 Francuza Frangisa Gomę. Pojedynek był w limicie do 95 kg, bowiem Rumun nie jest zbyt wielkim zawodnikiem jak na wagę ciężką. Co ciekawe, gala w Bukareszcie miała miejsce dzień przed HFO 12 w Ostrołęce. Poniżej cały pojedynek:

W klubie Bank 26 czerwca zawodnicy zmierzą się o dwa pasy. Poza mistrzostwem wagi ciężkiej HFO, na szali będzie także tytuł ISKA. To kolejny raz, gdy w HFO toczy się rywalizacja o trofeum tej organizacji. Ostatni raz, w 2020 roku Łukasz Pławecki pokonał Michalisa Manolego, broniąc mistrzostwa ISKA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here