Kosowski i Dołbień wygrali walki o pasy na Steadfast 2 (WYNIKI) (WIDEO)

0
2375

Druga edycja charytatywnej gali Steadfast, podobnie jak pierwsza edycja, odbyła się w warszawskim Centrum Rozrywki Hulakula. W dwóch głównych walkach wieczoru stawką były pasy międzynarodowych zawodowych mistrzów Polski. Dwóch reprezentantów warsawskich klubów – Bartosz Dołbień i Wojciech Kosowski stanęło na wysokości zadania, kończąc przed czasem swoich zagranicznych rywali. Eventowi towarzyszyła też specjalna, patriotyczna oprawa.

Na sali obecni byli powstańcy warszawscy, zauważalni byli młodzi ludzie w przebraniach powstańczych, a raper Tadek zagrał kilka nawiązujących do historii Polski utworów ze swoich ostatnich płyt. Cały zysk z wydarzenia zostanie przekazany uczestnikom PW.

Jeżeli chodzi o warstwę sportową, to w dwóch walkach o pasy międzynarodowego MP na zasasach K-1 górą byli Polacy. Bartosz Dołbień ze Sparty Warszawa ciosem na wątrobę ustrzelił Nikolasa Pistikosa, a Wojciech Kosowski z Palestry po świetnej kontrze kolanem sprawił, że sędzia nie dopuściła Borjy Oyona do dalszej rywalizacji.

Najlepszą walkę dali Krzysztof Pyrka i Filip Bienias. Bezustanne 9 minut akcji w półdystansie, z której jednogłośnie wyszedł zwycięsko reprezentant Fight House Nowy Sącz. Wiele dyskusji wywołał werdykt w pojedynku Emila Chorążewicza i Daniela Strzemińskiego. Strzemiński przez dwie rundy bardzo dobrze pracował dystansem, starając sie nie dopuszczać znanego z HFO fajtera. W trzeciej odsłonie reprezentant Aligatores Warszawa osłabł, co starał się wykorzystać Chorążewicz. Ostatecznie to pochodzący z Ostrołęki zawodnik wygrał jednogłośną decyzją. Niespodziankę sprawił natomiast Mateusz Pietruszewski (Alpha Suwałki) pokonując w walce półzawodowej doświadczonego na zawodowych ringach Kacpra Glinickiego z Legia Fight Club.

Zapis gali:

Wyniki gali Steadfast 2 (14 sierpnia 2022, Centrum Rozrywki Hulakula, Warszawa):
75 kg: Wojciech Kosowski pok. Borję Oyona przez RSC 3R – o pas międzynarodowego MP PZKB
81 kg: Bartosz Dołbień pok. Nikolasa Pistikosa przez KO 3R (cios na wątrobę) – o pas międzynarodowego MP PZKB
71 kg: Filip Bienas pok. Krzysztofa Pyrkę przez jednogłośną decyzję
75 kg: Emil Chorążewicz pok. Daniela Strzemińskiego przez jednogłośną decyzję
48 kg: Kamila Gołębiewska pok. Weronikę Grochowską przez jednogłośną decyzję
71 kg: Jakub Kwaśniewski pok. Szymona Samorajczyka przez jednogłośną decyzję
67 kg: Jakub Pietruszewski pok. Kacpra Glinickiego przez jednogłośną decyzję – semipro
60 kg: Diana Dumała pok. Roksanę Sobczyk przez niejednogłośną decyzję – semipro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here