Kosut vs Radosz o pas mistrza Polski 25 września

0
667

Czołowi zawodnicy kategorii do 91 kg w Polsce, Adam 'Milimetr’ Kosut i Łukasz Radosz ponownie skrzyżują rękawice. Tym razem zabraknie ochraniaczy na nogach, a w stawce walki znajdzie się pas zawodowego mistrza Polski XFC. Wszystko to podczas gali Poznań Fight Night, która jest zaplanowana na 25 września w stolicy Wielkopolski. Pierwotnie tą walkę planowano w październiku 2020.

Łukasz Radosz to najlepszy zawodnik Muay Thai w historii naszego kraju. W rywalizacji amatorskiej dwukrotnie sięgał po złoty medal mistrzostw świata IFMA. Po raz pierwszy zdobył tytuł w kwietniu 2018 roku w Bangkoku na turnieju seniorów. Kilka miesięcy później wywalczył złoto wśród rywalizacji studentów w Meksyku. W zeszłym roku dołożył do swoich osiągnięć złoty krążek przywieziony z mistrzostw Europy w boksie tajskim. Jeśli chodzi o jego karierę zawodową, to walczył głównie na imprezach Poznań Fight Night czy na Radomszczańskiej Gali Sportów Walki w formule Muay Thai. Szersza publiczność poznała go podczas walki na FEN w Poznaniu. Łukasz pokonał wtedy Mateusza Kubiszyna.

Noszący pseudonim ‘Milimetr’ zawodnik trenujący w Mosinie w marcu 2020 roku miał walczyć na rumuńskiej gali Colloseum 18. W lutym 2020 podopieczny Łukasza Szulca stoczył ostatnią walkę. Na gali RCP 5 w podpoznańskiej Rokietnicy pokonał przez decyzję sędziów twardego Sebastiana Dziamę z One Punch Sandomierz. Owym zwycięstwem wywalczył pas zawodowego mistrza Polski WFMC. Mierzący ponad dwa metry zawodnik jedną porażkę w swojej zawodowej karierze zanotował na gali RCP 3, na której zmierzył się w walce o mistrzostwo Europy ISKA z Pavlem Sachem. Czech pokonał naszego zawodnika przed czasem. W swojej karierze Kosut ma na koncie zwycięstwo nad weteranem HFO i Wotore, Kamilem Janikiem oraz wygraną na Enfusion z Davidem Kristkiem.

Pojedynek będzie walką wieczoru poznańskiej gali. Walka Radosz vs Kosut to rewanż pomiędzy zawodnikami. Ich pierwsza walka miała miejsce w lutym 2017 roku. Wtedy w formule półzawodowej zwyciężył podopieczny Grzegorza Waligóry. Poniżej jeszcze pierwsza walka fighterów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here