Kryklia obronił tytuł na ONE Championship: Full Circle (WYNIKI) (WIDEO)

0
1095

W piątek w Singapore Indoor Stadium miała miejsce gala ONE Championship: Full Circle. Zobaczyliśmy na niej aż 6 walk w formułach uderzanych. W main evencie Roman Kryklia pokonał Murata Ayguna i po raz drugi obronił pas w wadze do 225 funtów.

ZAPIS CAŁEJ GALI (OFICJALNY YT ONE – WERSJA INTERNATIONAL)
ZAPIS KARTY GŁÓWNEJ (TVP SPORT – WERSJA POLSKA)

Dwumetrowy Ukrainiec już w pierwszej rundzie upolował prawym reprezentanta Turcji trenującego w SB Gym w Utrechcie. Wystarczyła zmiana tempa i jeden cios w półdystansie, aby złamać Ayguna. Akcja na zakończenie to już celny middlekick i dwa kolejne uderzenia, będące już właściwie formalnością. Zawodnik z Gridin Gym, mieszkający na co dzień w Mińsku, w wypowiedzi po walce zapowiedział, że chciałby zdobyć pas kategorii ciężkiej. Co ciekawe wcześniej ONE zestawiało zawodników trzykrotnie, ale dopiero w lutym obaj wyszli do klatki.

Bardzo dobry i szybki pojedynek dali Tayfun Ozcan i Enriko Kehl. Obaj uczestniczyli w rozpoczętym w zeszłym roku GP i obaj skończyli swój udział na ćwierćfinałach. Ozcan dodatkowo chciał odbić sobie porażkę w debiucie z Sittichaiem i trzeba przyznać, że plan ten się powiódł. Podopieczny Mekkiego Ben Azzouza był w każdej akcji o ułamek sekundy szybszy i dokładniejszy od Niemca. Kehl jeżeli wchodził, to tylko i wyłącznie z seriami, ale Turek miał na tyle dobre wyczucie czasu, że pojedynczymi kontrami udawało mu się wstrzelić nie raz, nie dwa. Ozcan zaprezentował poza tym typowy „Dutch style”, więc świetne łączenie rąk z nogami.

Na karcie głównej znalazł się też debiut Guto Inocente. Były pretendent do pasa wagi ciężkiej Glory zdeklasował Bruno Susano, ale też po raz kolejny udowodnił, że z szerokiej czołówki HW cios ma naprawdę słaby. Portugalczyk przyjął mnóstwo uderzeń, czy to na głowę, czy to na tułów, ale dopiero kopnięcie obrotowe na głowę w drugiej rundzie zamroczyło go na tyle, że został wyliczony. Potem ciosy Brazylijczyka się już skumulowały i sędzia zakończył pojedynek przez TKO. Inocente tym samym zanotował udany debiut w ONE i zarazem pierwsze zwycięstwo przed czasem od… 2016 roku!

Na karcie wstępnej Daniel Puertas po bardzo szybkim i wyrównanym pojedynku pokonał Jiduo Yibu, a Władimir Kuzmin wygrał w MT decyzją z Chrisem Shawem, mocno go rozcinając obrotowym łokciem. W walce muay thai kobiet zaledwie 17-letnia Szwedka Smilla Sundell znokautowała Diandrę Martin.

Ciekawe i niecodzienne wydarzenie miało miejsce podczas polskiej transmisji karty głównej. Podczas walki MMA z udziałem Rosjanina Witalija Bigdasza TVP Sport wypuściło planszę tłumaczącą, że ze względu na solidarność z narodem Ukrainą, gdzie toczy się wojna, nie będą emitować pojedynku z udziałem rosyjskiego fajtera.

Wyniki walk uderzanych na gali ONE Championship: Full Circle (25 lutego, Singapore Indoor Stadium, Singapur):
225 lbs: Roman Kryklia pok. Murat Aygun przez KO 1R (middlekick i ciosy) – o pas KB
155 lbs: Tayfun Ozcan pok. Enriko Kehl przez jednogłośną decyzję – KB
265 lbs: Guto Inocente pok. Bruno Susano przez TKO 2R (zatrzymanie sędziego) – KB
145 lbs: Vladimir Kuzmin pok. Chris Shaw przez jednogłośną decyzję – MT
58 kg: Smilla Sundell pok. DiAndra Martin przez KO 3R (3 lewy prosty) – MT
135 lbs: Daniel Puertas pok. Jiduo Yibu przez niejednogłośną decyzję – KB
pozostałe:
205 lbs: Reinier de Ridder pok. Kiamrian Abbasov przez poddanie 3R (trójkąt rękami) – o pas
95 kg: Vitaly Bigdash pok. Aug La N Sang przez jednogłośną decyzję
145 lbs: Fabricio Andrade pok. Jeremy Pacatiw przez KO 1R (kolano na tułów)
87,3 kg: Zebaztian Kadestam pok. Valmir da Silva przez KO 1R (ciosy)
185 lbs: Daniyal Zainalov pok. Yuri Simoes przez niejednogłośną decyzję
170 lbs: Drex Zamboanga pok. Rahul Raju przez KO 1R (ciosy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here