Krzysztof Mariańczyk zadebiutuje w boksie

0
1136

Reprezentujący Chwałek Team Sosnowiec i belgijski Muay Thai Genk, Krzysztof Mariańczyk postanowił poszukać nowych wyzwań w karierze. Śląski fighter zawalczy na gali EFM Show 2 w bułgarskiej Sofii. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że będzie to walka w boksie. Dokładnie w cage boxie. Gala jest zaplanowana na 11 września, a transmisja odbędzie się w systemie pay per view.

Podopieczny Rafała Chwałka ostatnio rywalizował na krakowskiej lidze kickboxingu Battle of Warriors. Na lipcowej imprezie pokonał jednogłośną decyzją sędziów Alana Kalskiego z Gdyni. W okresie wakacyjnym brał udział również w obozie MTC, który odbywał się nad jeziorem w Mikorzynie. We wspomnianym obozie brali udział również zawodnicy MMA i kickboxingu jak: Artur 'Kornik’ Sowiński, Michał 'Matrix’ Królik czy Rafał Górka. Ponadto sparował na obozie Tai Gym Tarnów i regularnie uczęszcza na sparingi w Shark Top Team Bytom. Krzysiek po raz ostatni zameldował się w ringu w lutym zeszłego roku. Na gali w belgijskim Genku przegrał przez decyzję sędziów z weteranem Enfusion, Hafidem Abdelem. Wcześniej walczył na słowackiej gali PCF 21, na której przegrał z weteranem europejskich ringów kickboxingu i boksu, Pavolem Garajem. Wcześniej zawodnik Chwałek Team rywalizował min. w organizacji Spartan Fight, w której zwyciężył trzy pojedynki, ostatni z Adamem Trzpiołą, podopiecznym pierwszego mistrza świata Muay Thai z Polski, Macieja Skupińskiego.

Rywalem Mariańczyka na gali w stolicy Bułgarii będzie Wilian Wiljanow. O Bułgarze wiadomo tylko, że przegrał pojedynek MMA na gali MAX Fight Championship 42. Walczył również na Twins MMA 15, na której przegrał z Weselinem Pejczewem. W lipcu 2019 roku rywalizował również na gali Thracia Fighting Championship. Nie udało nam się znaleźć więcej informacji o tym zawodniku. Poniżej jeszcze jego walka w MMA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here