Kto następcą Takeru? K-1 z turniejem mistrzowskim we wrześniu

0
2381

Z racji, że Takeru po THE MATCH 2022 ogłosił przerwę w karierze i zwakowanie pasa K-1 do 60 kg, organizatorzy postanowili znaleźć nowego mistrza. Z tego więc powodu na wrześniowym evencie K-1 w Yokohamie odbędzie się ośmioosobowy turniej w tej kategorii w formacie 4 Japończyków, 4 zawodników z zagranicy.

W pierwszym ćwierćfinale zmierzą się Tatsuya Oiwa i Adam Bouarourou. Oiwa to były dwukrotny pretendent do pasa Krush, ale najprawdopodobniej miejsce w drabince dało mu pokonanie byłego mistrza K-1 Yuukiego Egawy na kwietniowej gali K’FESTA 5. Marokańczyk natomiast mieszka na co dzień we Francji i jest mistrzem ISKA do 61 kg. W marcu 2020 miał on mierzyć się z Takeru na K’FESTA 3, ale rozpoczynająca się pandemia COVID-19 sprawiła, że Bouarourou w końcu nie znalazł się na pokładzie samolotu do Japonii. Teraz w końcu ten niepokonany fajter zadebiutuje w K-1. Ma on doświadczenie w muay thai, sandzie a także formułach planszowych.

Drugi ćwierćfinał to konfrontacja Reony Kato, znanego także jako Leona Pettas, z Ayoubem Seghirim. Japończyk wraca po porażce na THE MATCH z Kanem Nakamurą. Rywal natomiast walczył głównie u hiszpańsko-ormiańskiego promotora Mix Fight. Ma także na koncie jedną walkę w King of Kings. W 2018 roku w Walencji przegrał decyzją z Hamzą Boussalhamem.

Trzecia para ćwierćfinałowa to starcie Hirotaki Asahisy i Nakroba. Japończyk to mistrz największego chińskiego promotora Wu Lin Feng do 60 kg, ale w ostatnich latach z oczywistych względów nie latał walczyć do Chin. Ostatnimi czasy w K-1 nokautował byłego pretendenta do tytułu ONE Kohei Koderę, oraz byłego posiadacza pasa K-1 Yutę Murakoshiego. Jego brat, Taio to mistrz K-1 do 62,5 kg. Przeciwnik to fajter z gymu Fairtex na Pattayi, który na koncie ma walki na stadionie Channel 7.

Tomoya Yokoyama to były pretendent do pasa Krush do 60 kg. W styczniu w finale turnieju mistrzowskiego pokonał go Chihiro Nakajima. W ostatniej walce natomiast wygrał z Kazumą Kubo. Zmierzy się on z Baileyem Sudgenem. Brytyjczyk przez wiele lat rywalizował w wadze do 65 kg w Glory, tocząc tam 13 pojedynków. Doszedł m.in. do finału turnieju Road to Glory UK, wygrywając m.in. z Adrianem Maximem. Bił się również w turnieju do 70 kg Oktagon UNDG: Last Man Standing, przegrywając po świetnej walce z Vaclavem Sivakiem. W 2021 odniósł zwycięstwo na Road to ONE w Londynie, a w tym roku zdobył pas ISKA do 63,5 kg, pokonując Ibrahima Madiego.

W Yokohamie zobaczymy też walkę o pas do 65 kg. Tetsuya Yamato, który sensacyjnie znokautował na K’FESTA 5 Hideakiego Yamazakiego. W pierwszej obronie odzyskanego tytułu zmierzy się z mistrzem w tej kategorii Krush, Daizo Sasakim, niepokonanym od 2019 roku. Fajter z teamu KREST po trzykrotnej obronie mistrzostwa, w końcu dostał szansę walki o bycie najlepszym w K-1.

W Yokohama Arenie wystąpią również m.in. mistrz Krush do 90 kg, triumfator turnieju open Mahmoud Sattari, mistrz K-1 do 70 kg Hiromi Wajima i były pretendent do pasa K-1 do 55 kg Masashi Kumura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here