Kto o pas? Poznaliśmy pary turnieju King of Kings w Wilnie

0
1163

King of Kings – największa organizacja kickboxingu w środkowo-wschodniej Europie po niedawnym ogłoszeniu uczestników czteroosobowej drabinki do 77 kg tym razem ogłosiła pary półfinałowe. Turniej rozegrany zostanie 22 marca w Wilnie, w hali Siemens Arena.

Wygrany dostanie w przyszłości szansę konfrontacji z Chico Kwasim o zwakowany przez Constantina Rusu tytuł w kategorii -77 kg. Holender w listopadzie wygrał analogiczny turniej podczas gali w niemieckim Krefeld i jest pierwszym z pretendentów.

W pierwszym półfinale rękawice skrzyżują Raimondas Avlasevicius z Pavlem Mazurokiem. Litwin to podopieczny Andriusa Sipaili z wileńskiego Sparta Gym. Rok rozpoczął od wygranej niejednogłośną decyzją z Danilo Mangione w marcu w Wilnie, następnie w Helsinkach wygrał z Tommim Savolainenem, a na koniec zremisował w Rydze z Aleksejsem Marizihinsem. Zwłaszcza dwa ostatnie pojedynki stały na świetnym poziomie i miejsce w czwórce turniejowej zdaje się być w pełni zasłużone. Avlasevicius zna swojego przeciwnika bardzo dobrze, bo miał okazję mierzyć się z nim w 2017 roku w Rydze i wygrał z nim jednogłośną decyzją. To był zresztą ostatni do tej pory występ Mazuroka w KoK. Łotysz to zawodnik z wieloma lokalnymi osiągnięciami amatorskimi (zawody WAKO, WAK-1F, IFMA), trenujący m.in. z Jurijsem Orlovsem, czy Raimondsem Aukstikalnisem.

Drugą parę półfinałową tworzą Vaidas Valancius i Rodrigo Mineiro. Valancius w ostatnim pojedynku we wrześniu w Kownie pokonał decyzją Kamila Pawlaka. Litwin to bardzo doświadczony fighter z wieloma pojedynkami zawodowymi zarówno w kickboxingu jak i MMA. Trenujący w klubie Titanas mierzył się z takimi rywalami jak Vitaly Hurkou (2013), czy też Artem Damkovsky (MMA, 2012). Trenującego w holenderskim Kops Gym Brazylijczyka można kojarzyć natomiast z walki o pas ISKA z Łukaszem Pławeckim na majowej gali HFO w Nowym Sączu. Rodrigo wskoczył wtedy jako zastępstwo za Devona Leeuvina. Po twardej, pięciorundowej walce wygrał „Boom Boom”, ale „Kanu” postawił trudne warunki. Wziął również udział w 6. edycji Enfusion Reality w kategorii -70 kg, przegrywając w ćwierćfinale z późniejszym triumfatorem Azizem Kallahem.

Gale King of Kings oglądać można na żywo za pośrednictwem stacji Fightbox.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here