Kunlun: hitowe starcie Yodwichy z Satanfaa na gali w Phuket

0
1996

Chińska organizacja Kunlun Fight powraca do Tajlandii. Podczas gali, która jest zaplanowana na 23 lutego na Phuket zobaczymy kilka ciekawych pojedynków. Tradycyjnie odbędzie się 4-osobowy turniej w formule K-1, a nowością są dwie walki o pasy mistrza świata organizacji WBC Muay Thai.

Mistrz WBC Muay Thai w wadze superśredniej, Hamza Ngoto stanie do obrony swojego tytułu w pojedynku z Rosjaninem, Salimkhanem Ibragimovem. Notowany obecnie na miejscu 10. w rankingu federacji reprezentant Sbornej trenuje na co dzień w Revolution Muay Thai Gym na wyspie Phuket. Ibragimov walczył na galach Top King oraz na Mix Fight. Na swoim koncie ma również pas mistrza organizacji WMC. Francuz Ngoto rywalizował na galach Thai Fight. Mierzący blisko dwa metry zawodnik zdobył pas mistrza świata WBC na stadionie Rajadamnern w sierpniu 2018 roku pokonując przez nokaut w drugiej rundzie Thongchaia Sitsongpeenonga. Reprezentant trójkolorowych ma na koncie zwycięstwa z weteranem Glory i mistrzem świata IFMA, Jimmym Vienot, mistrzem Enfusion Diogo Calado i następnym rywalem Giorgio Petrosyana, Gaetanem Dambo. W zeszłym roku został również mistrzem organizacji Lion Fight pokonując w marcu w Irlandii Australijczyka, Toby’ego Smitha.

W drugim pojedynku, którego stawką będzie pas mistrza świata WBC Muay Thai to hitowe starcie dwóch Tajów. Satanfaa Rachanon stanie do pierwszej obrony tytułu, który wywalczył we wrześniu na stadionie Lumpinee. Pretendentem będzie słynny Yodwicha Por Boonsit. 24-latek jest niepokonany od 2016 roku, kiedy poległ w starciu o pas mistrza świata WMC z Littewadą na stadionie Lumpinee. Od tamtego czasu rywalizował głównie z farangami, których konsekwentnie odprawiał z kwitkiem stając się jedną z ikon organizacji Top King ze specjalizacją w walce łokciami. Zapowiada się doskonałe starcie pomiędzy gwiazdami Thai Fight i Top King, które elektryzuje całą Tajlandię.

W turnieju zobaczymy: Vasiliya Sorokina, Lago Gedenidze, Xu Liu i Xu Yuanqinga. Faworytem wydaje się być Liu ale obserwatorzy chińskiej organizacji stawiają Sorokina w roli czarnego konia. Oprócz tego na gali wystąpi obecny mistrz stadionu Lumpinee, Francuz Rafi Bohic, który spotka się z Pakornem PK Saenchaimuaythaigymem, a także dwukrotny mistrz Kunlun, Dzianis Zuev, który podjął rękawicę rzuconą przez Saksurina TigerMuayThai.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here