Legenda boksu na gołe pięści, Jimmy Sweeney w tym roku skończy karierę

0
2030

Znany pod pseudonimem ‘Celtycki Wojownik’ Jimmy Sweeney jest jedną z legend boksu na gołe pięści w Wielkiej Brytanii. Były mistrz w wadze piórkowej organizacji Bare Knuckle Boxing ma już zaplanowaną kolejną walkę. W kwietniu spotka się w eliminatorze z Tylerem Goodjohnem ale to nie jedyne plany Sweeney’a na ten rok.

Organizacja podczas gali BKB 20 w Londynie ogłosiła, że walka wspomnianych pięściarzy będzie oficjalnym eliminatorem do pojedynku o pas z dzierżącym tytuł, Ricardo Franco. Mistrz BKB w czterech kategoriach wagowych od razu po walce mówił o rewanżu. Pojedynek wieczoru BKB 19 został przerwany na skutek podejrzenia złamanej szczęki u broniącego tytułu Sweeney’a. Wcześniej ‘Celtycki Wojownik’ posłał rywala na deski i prowadził wysoko na punkty. Podczas londyńskiej gali przeprowadzono wywiad z zawodnikiem, w którym zdradził plan na ten rok, którym okazuje się emerytura:

– Przegrałem z Franco bo lekarz przerwał walkę, mimo że prowadziłem trzema punktami na kartach sędziowskich. Nie zrozumcie mnie źle, to naprawdę świetny dzieciak i życzę mu wszystkiego co najlepsze w przyszłości. Fakt, wygrał walkę, tego mu nie odbieram ale w kolejnym pojedynku ze mną zamierzam go odprawić z kwitkiem. Chciałem rewanżu, a nie walki z Tylorem. Dla mnie Tyler to przyszły mistrz boksu na gołe pięści. Chciałem natychmiastowego rewanżu z Franco ale on powiedział, że nie będzie gotowy na kwiecień i dlatego zaproponowano mi walkę z Tylorem Goodjohnem. Kiedy z nim skończę zabiorę się za Franco. Odbiorę mu wszystko co ma i mam zamiar w tym roku pozamykać wszystkie swoje ringowe sprawy, bo kończę swoją karierę. Stawiam wszystko na walki w tym roku i koniec. – powiedział legendarny pięściarz.

Sweeney to mistrz BKB w czterech kategoriach wagowych, znany również ze skandalu, jaki miał miejsce jakieś dwa lata temu. Na after party po jednej z gal BKB, na której walczył również weteran MMA, Melvin Guilard doszło do awantury między dwoma zawodnikami, w której Amerykanin wyciągnął nóż. Sytuację udało się na szczęście opanować świadkom, którzy w większości byli pięściarzami lub zawodnikami MMA. Irlandczyk ma na swoim koncie walki w boksie zawodowym, w którym nie szło mu najlepiej. Odnalazł się w boksie na gołe pięści, w którym pokonał min. ekscentrycznego Collina Fletchera, znanego zawodnika MMA w Wielkiej Brytanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here