Lethwei w budce telefonicznej i syjamski kickboxing i rewelacyjny co-main event na Fight Circus 3 (WYNIKI) (WIDEO)

0
1482

Nie ma drugiego takiego show. Fight Circus 3 organizowane przez Jona Nutta i Full Metal Dojo po raz kolejny pokazało się z wyjątkowej strony. W programie nie zabrakło miejsca dla stałych punktów programu jak i nowych formuł rywalizacji.

W pojedynku wieczoru, który odbył się na zasadach MMAsymetrical (2 na 1) były zawodnik UFC Will Chope pokonał broniący tytułu duet Bank and No Money. „Kill” miał przemyślany pomysł jak zapewnić sobie zwycięstwo w tej walce. Po prostu złapał jednego z Tajów w gilotynę, a ten odklepał mimo zadawanych ciosów przez jego kolegę. Tym samym ekipa z Tajlandii zanotowała pierwszą porażkę w FC.

Był też czas na nieco poważniejszą pozycję na karcie. W co-main zawodnik WLC Somiong pokonał po szalonej walce fajtera MMA i dwukrotnego medalistę Azji południowo-wschodniej w zapasach Kritsadę Kongsrichaia. W walce zobaczyliśmy aż cztery knockdowny, po dwa na stronę, przy czym reprezentant Mjanmy, korzystał z szybkości, agresji, powodując knockdowny rękami. Z drugiej strony Taj, mający 6 występów w ONE, najpierw doprowadził do liczenia kolanem, a potem middlekickiem.

Nowością była konfrontacja na zasadach syjamskiego kickboxingu, czyli dwie pary fajterów w ringu „zespolone” ze sobą koszulką. Był to absolutnie najbardziej rozrywkowy moment całej gali.

Oczekiwania nieco zawiodła walka lethwei w budce telefonicznej z udziałem kobiet, dlatego że… została zrealizowana wcześniej i wyemitowana podczas eventu. Natomiast samo starcie Phetesan „Dao” Suwan i Celest Hansen dostarczyło wielu wrażeń. Z tego krwawego boju górą wyszła Tajka.

Odbył się także turniej w „indian leg wrestling„, w którym udział wzięła Fernie, znana z vlogów Piotra Pająka „Podróże Wojownika”. Nie zabrakło również pojedynku na same kopnięcia, czyli „human cockfighting”. Kolejnym eksperymentem był otwierający galę bój w „bat shit boxing„. Uczestnicy najpierw 10 sekund kręcili się dookoła, a potem toczyli półtoraminutową rundę bokserską.

Całość okraszona została odpowiednim komentarzem Teddy’ego Mulvagha i Arrana Srisompana, a konferansjerem tradycyjnie był Jon Nutt. Całości dopełniły reklamy w przerwach, takie jak…

Wyniki gali Full Metal Dojo – Fight Circus 3: Hold My Beer (6 listopada 2021, Fairtex Gym, Pattaya):
MMA 2 na 1: Will „The Kill” Chope pok. Bank & No Money przez poddanie 1R (gilotyna)
lethwei: Somiong Luktupfah „War” pok. Kritsada Kongsrichai „Dream Man” prze decyzję
Indian leg wrestling: Hell Girl pok. Jenn The Tiger 3:1 – finał turnieju
Siamese kickboxing: Chitnuphong Sommuttirak/Jonathan Somutsopakul pok. Lit Deesawad/Warakorn Pakanan przez decyzję
phone booth lethwei: Phetesan Suwan pok. Celest Hansen przez decyzję
human cockfighting: Rambo Fairtex pok. Nut Prasittigat przez decyzję
Indian leg wrestling: Jenn the Tiger pok. Aree 3:0 – półfinał turnieju
Indian leg wrestling: Hell Girl pok. Fernie 3:0 – półfinał turnieju
bat shit boxing: Rockie Bactol pok. Bryson Dean Collins przez KO 2R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here