Liam Harrison powraca 9 października do Muay Thai

0
1900

Jeden z najpopularniejszych zawodników Muay Thai w Europie, Liam Harrison powraca do rywalizacji. Brytyjczyk już 9 października w Londynie spotka się z reprezentantem Włoch, Christianem Zane. Pojedynek będzie jedną z atrakcji gali Muay Thai Grand Prix.

Brytyjczyk powraca po zwycięstwie nad Hiszpanem, Khyzerem Hayatem na gali Yokkao 48 w Boltonie. Było to w marcu 2020 roku. Jego rozbrat z ringiem trwał ponad rok. Wcześniej kolega klubowy Mateusza Duczmala rywalizował na galach ONE Championship. W ramach walk w singapurskiej organizacji na zasadach Muay Thai Brytyjczyk zanotował dwie porażki i jedno zwycięstwo. W styczniu zeszłego roku zastopował reprezentanta Malezji, Mohammeda Bin Mahmouda. Natomiast gorycz porażki musiał przełknąć po potyczkach z Rodlekiem, który wypunktował go na gali w Chinach, oraz Pechmorakotem, który zastopował fightera z Leeds. Obecnie podopieczny Richarda Smitha jest na fali trzech zwycięstw i zajmuje się również tworzeniem podcastów o tematyce sportów walki. Mający w dorobku ponad 100 walk zawodowych fighter powraca do MTGP po blisko 30 miesiącach. W lipcu 2018 roku przegrał na punkty z rodakiem, Charlie Petersem.

Christian Zane to mieszkający w Turynie zawodnik i trener Muay Thai. Włoch swoje fighterskie szlify zdobywał na imprezach Yokkao oraz Bellator Kickboxing. W swoim dorobku ma pasy zawodowego mistrza świata WKF i WKN, a także tytuł mniej prestiżowego tajskiego stadionu Kawila. Ponadto jest posiadaczem pasa WMPF oraz mistrzem Włoch. Jego sportowe dossier zawiera walki na wspomnianych galach Yokkao oraz Bellator Kickboxing. W ramach tej pierwszej organizacji walczył ze słynnym Singdamem i Manachaiem. Ponadto w jego rekordzie znajdziemy takie nazwiska jak: francuski gwiazdor Muay Thai, Jimmy Viennot, gwiazda Thai Fight PTT czy solidny Jeremy Payet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here