Łukasz Pławecki poznał rywala na debiut w boksie zawodowym!

0
1131

Mistrz świata w kickboxingu, Łukasz 'Boom Boom’ Pławecki postanowił poszukać nowych wyzwań. Nowosądecki fighter wystąpi na gali HFO: Bank, która jest zaplanowana na 5 czerwca w słynnym klubie Bank w Warszawie. Podopieczny Martina Belaka zadebiutuje w boksie zawodowym, a jego przeciwnikiem będzie obecny od blisko 13 lat na ringach zawodowych Ukrainiec, Valentyn Zbrozhek (5-17-1, 2 KO).

Dla stawiającego pierwszy krok w profesjonalnym pięściarstwie Pławeckiego będzie to powrót na ring po równo dziewięciu miesiącach. W walce wieczoru HFO: Solpark obronił pas mistrza świata ISKA pokonując na pełnym dystansie Cypryjczyka, Michalisa Manoliego. Sam pas jednej z najbardziej szanowanych organizacji w świecie kickboxingu wywalczył podczas debiutanckiej imprezy HFO w TVP Sport, pokonując brazylijskiego weterana Enfusion, Rodrigo Mineiro. Mający w swoim dorobku 14 mistrzowskich tytułów Nowosądeczanin ostatnio szlifuje umiejętności pięściarskie pod okiem jednego z najlepszych słowackich trenerów kickboxingu, Martina Belaka w Bańskiej Bystrzycy. Jak sam twierdzi, to dopiero początek jego nowej drogi sportowej, która zapewni mu dodatkowe wyzwania.

Przeciwnikiem Pławeckiego w pierwszej, historycznej walce bokserskiej organizacji HFO będzie reprezentant naszych wschodnich sąsiadów, Valentyn Zbrozhek. 32-letni Ukrainiec już kilkukrotnie stawał do pojedynków na polskich ringach. Jego sportowe umiejętności sprawdzili kolejno: Mateusz Tryc, Mateusz Rzadkosz, Konrad Kaczmarkiewicz i Przemysław Gorgoń. Tylko jeden z nich, pochodzący z Wyszkowa Tryc, był w stanie zastopować twardego Ukraińca. Czy ta sztuka uda się również debiutującemu Pławeckiemu?

– Każdy szuka co raz to nowych wyzwań. Nie inaczej jest w przypadku Łukasza Pławeckiego, który zdobył już wszystko w zawodowym kickboxingu. Zobaczymy, czy ten wiatr zmian przyniesie całkowite przebranżowienie się Łukasza, czy sprawi, że jego kariera kickboxerska tylko trochę przyhamuje, by ruszyć po tej walce z jeszcze większym impetem. – powiedział matchmaker HFO, Łukasz Czarnowski.

Gala HFO:Bank odbędzie się 5 czerwca w ekskluzywnych wnętrzach klubu muzycznego Bank w samym sercu Warszawy. W ringu wystąpią między innymi Michał Bławdziewicz, Radosław PaczuskiJacek Gać oraz debiutujący w zawodowym boksie Łukasz Pławecki. Poza tak doświadczonymi zawodnikami zobaczymy też debiutantów, którzy postarają się jak najlepiej wykorzystać szansę występu przed widzami TVP Sport. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale TVP Sport od godziny 21:45.

HFO: Bank karta walk:

  • +95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs Paweł Koper (Garda – Wasilewski Fight Team)
  • -75 kg boks: Łukasz Pławecki (HALNY Nowy Sącz) vs Valentyn Zbrozhek (Ukraina)
  • -85 kg: Radosław Paczuski (Uniq Warszawa) vs Ricardas Kulis (Sparta Gym)
  • -75 kg: Emil Chorążewicz (Knockout Gym) vs Maciej Karpiński (KO Gym Wrocław)
  • -81 kg: Jacek Gać (Uniq Warszawa) vs Marek Milewski (Academia Gorila Olsztyn)
  • -70 kg: Arek Job (HALNY Nowy Sącz) vs Maciej Błażewicz (Palestra Warszawa)

Karta Wstępna:

  • pro-am: Paweł Kozak (Knockout Gym) vs Marcelian Kucharski (HALNY Nowy Sącz)
  • TBA vs TBA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here