Maciej Karpiński i Krzysztof Mariańczyk powalczą w Belgii

1
3496

Dwóch reprezentantów Polski wystąpi na bardzo ciekawie zapowiadającej się gali Fights at the Border w Lommel 23 kwietnia. Swój pierwszy pojedynek poza Polską stoczy znany z HFO Maciej Karpiński, a kolejny raz w Belgii wystąpi Krzysztof Mariańczyk.

Karpiński na lutowym HFO 11 zremisował po czterorundowym boju z Tomaszem Przybylskim. Podopieczny Bartosza Batry z KO Gym Wrocław w tym roku jeszcze powinien pojawić się na gali polskiej organizacji, ale na razie zaplanowaną ma walkę z Isaaiem Meekersem. Belg po raz pierwszy wystąpi w A-klasowym boju. Na swoim koncie ma konfrontacje o pas zawodowego mistrza Belgii i Flandrii.

Krzysztof Mariańczyk w przeszłości rywalizował na belgijskich ringach. W 2020 roku na Maxpain w Genku bił się o pas z obecnym fajterem Enfusion Hafidem Abdelem i przegrał po decyzji. Zawodnik Chwiałka Sosnowiec miał w listopadzie na FATB stoczyć rewanż z Marokańczykiem, ale cały event z powodu restrykcji covidowych odwołano. Warto odnotować fakt, że Mariańczyk jest zwycięzcą walki w cage box na EFM Show 2 w Sofii z Wilijanem Wilijanowem. Jego przeciwnik to Mitch Kuijpers. „Farmer” to doświadczony zawodnik, który w 2019 zdobył tytuł mistrza WFCA i wygrał turniej Enfusion Rookies. Co ciekawe, dwa z tych trzech zwycięstw miały miejsce po dyskwalifikacjach rywali. Znany z KoK Ervet Manga w drabince dostał DQ po wypchnięciu Kuijpersa z ringu, a klasyfikowany w rankingu Enfusion Jente Nnamadim trafił go soccer kickiem. Pojedynek z katowiczaninem będzie ostatnim w karierze Holendra, a stawka starcia to pas WFCA do 76,2 kg. Nim jednak Mariańczyk poleci do Belgii, czeka go sprawdzian na TFL 11 26 lutego w Lublinie, gdzie na zasadach K1 zmierzy się z Mateuszem Wójtowiczem.

Poza dwoma Polakami w rozpisce inne pojedynki także zapowiadają się interesująco. W Lommel tego samego wieczoru w pojedynku o tytuł WFCA do 66,68 kg wystąpi Dmitrii Sirbu. Rywalem mołdawskiego weterana KOK i FEA będzie fajter z walkami w Enfusion i Glory Nafi Bilalovski. W main evencie natomiast zobaczymy doświadczonego Rumuna Cristiana Risteę, który po wygranej na listopadowym Superkombat tym razem zmierzy się z Basem Vorstenboschem. Polscy kibice mogą kojarzyć Holendra z pojedynku z Tomaszem Sararą na Spartan Fight 7 w 2017 roku. Vorstenbosch rywalizował jeszcze z takimi zawodnikami jak Rinus Douma-Niesing, Badr Ferdaous, czy Fred Sikking.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here