Magda Kasprzyk w walce o pas zawodowej mistrzyni Polski na FighTTime 22

0
1264

W sobotę, 26 czerwca w podkrakowskich Niepołomicach odbędzie się 22. gala organizacji FighTTime. Promotor Arkadiusz Małek zaserwuje nam 11 walk w formule K-1 i Muay Thai. O walce Zembik vs Krupa już pisaliśmy, a teraz czas na walkę wieczoru. W pojedynku o pas zawodowej mistrzyni Polski ISKA zobaczymy Niepołomiczankę, Magdalenę Kasprzyk, która spotka się ze Słowaczką, Lenką Skundovą z Victory Gym Trencin

Przeciwniczka Magdy Kasprzyk miała już możliwość walczyć na gali FighTTime. Podczas jubileuszowej, 20. edycji pokonała reprezentującą Akademię Muay Thai Kielce, Magdalenę Śluszarz. Słowaczka jest zawodniczką Muay Thai z sukcesami na koncie. Zaledwie 19-letnia fighterka ma już w swoim dorobku min. mistrzostwo Słowackiej Ligi Muay Thai w wadze do 57 kg, które zdobyła w zeszłym roku w Bańskiej Bystrzycy. Dodatkowo jest główną sparingpartnerką słowackiej zawodniczki Bellatora, Moniki Chochlikovej.

Wychowanka wspomnianego Arkadiusza Małka powraca do rywalizacji zawodowej po pokonaniu Ines Calado na Night of Champions 10 w Szczytnej. W stawce wspomnianej walki był pas kłodzkiej organizacji. Polka rozprawiła się z reprezentantką Portugalii zwyciężając jednogłośną decyzją sędziów. Wcześniej walczyła na FighTTime 20, na której wywalczyła pas lokalnej organizacji pokonując przez decyzję sędziów Katarzynę Wikierak z tarnowskiego Thai Gymu. Kasprzyk jest już doświadczoną zawodniczką jeśli chodzi o starty na galach. Walczyła min. na Ladies Fight Night 4, na której pokonała Monikę Porażyńską. W zeszłym roku doszło do rewanżu między obiema zawodniczkami na gali Time of Masters i po raz drugi lepsza okazała się zawodniczka trenująca w Niepołomicach. W 2018 roku podopieczna Arkadiusza Małka zaliczyła również walkę o tytuł mistrzyni Europy K-1 federacji ISKA w formule półzawodowej. Pojedynek jednak nie przypominał starć półzawodowych w Polsce, bowiem fighterki nie miały na sobie ochraniaczy, a jedynie rundy skrócono do dwóch minut. Starcie w niemieckim Bernhausem z reprezentującą Thaibulls Heilbronn, Ayliną Engel Polka przegrała na punkty. W 2019 roku dodatkowo wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach świata organizacji K-1 Global.

Poniżej pełna rozpiska gali, która odbędzie się tradycyjnie w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas zawodowej mistrzyni Polski ISKA

54 kg: Kasprzyk Magdalena (Target MT) vs Lenka Skundova (Victory Gym Trencin/ Słowacja)

Pozostałe walki [formuła pro-am]:
65 kg: Michał Krupa (Fight Gym) vs Maciej Zembik (Żarski Klub Sportów Walki)
81 kg: Jeremiasz Dunaj (Gymnazion Sosnowiec) vs Bartosz Guz (Fight Gym) – Muay Thai
+91 kg: Łukasz Cichy (Traget MT) vs Mateusz Buliński (Gymnazion Sosnowiec)
75 kg: Adam Wilewski (Gymnazion Sosnowiec) vs Tomasz Małszycki (KO Bloodline Gym Nysa) – Muay Thai
71 kg: Oskar Jabłoński (AMT Kielce) vs Piotr Szczepanek (Thai Gym Tarnów) – Muay Thai
65 kg: Kamil Boroń (AMT Kielce) vs Kamil Stanoch (Thai Gym Tarnów) – Muay Thai
67 kg: Radosław Dzięgiel (Target MT) vs Filip Tonski (Thai Gym Tarnów)
81 kg: Norbert Muszyński (KO Bloodline Gym Nysa) vs Sławek Piech (Baca K-1 Gdów)
55 kg: Daniel Siedlarski (Gymnazion Sosnowiec) vs TBA – Muay Thai
50 kg: Jakub Marcinkiewicz (Target MT) vs TBA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here