Majowe debiuty Anissy Meksen i Tawanchaia w ONE

0
954

Chciałoby się napisać „w końcu”. Anissa Meksen po podpisaniu w zeszłym roku umowy z ONE Championship kilkukrotnie w swoich social mediach dawała upust niezadowoleniu z powodu braku walk. Była mistrzyni Glory zadebiutuje w singapurskiej organizacji 28 maja. Swój pierwszy pojedynek w tym samym miesiącu stoczy też zawodowy mistrz Tajlandii Tawanchai.

Meksen po raz pierwszy w ONE zawalczy na obsadzonej wyłącznie kobietami gali ONE: Empower 28 maja. W latach 2017-2020 była fajterką Glory, gdzie dwukrotnie sięgała po pas wagi do 55 kg, łącznie broniąc go trzy trzy razy. Biła się tam 11-krotnie, wygrywając 9 razy. Na rozkładzie ma m.in. Tiffany van Soest (dwukrotnie), Sofię Olofsson, czy Jady Menezes. Wcześniej natomiast sięgała po pasy m.in WBC MT, WAKO Pro, ISKA oraz WPMF. Francuzka wygrała też piąty sezon Enfusion Reality, oraz doszła do finału turnieju Kunlun Fight w 2015 roku.

33-latka zmierzy się z również debiutującą w ONE Martine Michieletto. Włoszka jest byłą amatorską mistrzynią świata MT IFMA. Ma też w dorobku tytuły ISKA i WKU. Jest niepokonana od 2017 roku, wygrywając 13 walk z rzędu.

INFORMACJE O GALI ONE: EMPOWER

Tawanchai co prawda w ma tylko pas PAT (zawodowego mistrza Tajlandii), ale w 2018 roku został nagrodzony mianem najlepszego zawodnika stadionu Lumpinee. Pokonywał takich przeciwników jak Sangmanee, Kulabdam, czy Nuenglanlek. W kickboxingu doszedł w 2020 roku do finału ośmioosobowej drabinki Wu Lin Feng, gdzie musiał uznać wyższość Jia Aoqiego. Taj w ONE zadebiutuje 15 maja na ONE: Dangal z mistrzem WBC MT i ISKA Seanem Clancym, dla którego będzie to drugi występ w ONE.

INFORMACJE O GALI ONE: DANGAL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here