Marcin Różalski vs. Errol Zimmerman na KSW 71!

0
546

Niespodzianka od KSW! Po raz pierwszy największa polska organizacja MMA wpuści na swoją galę pojedynek na zasadach uderzanych. W poniedziałek ogłoszono angaż Errola Zimmermana, a niedługo później jego zestawienie z Marcinem Różalskim na KSW 71 w Toruniu 18 czerwca.

Mimo twardych zapowiedzi jednego z właścicieli, KSW uczyni odstępstwo od normy. Walka będzie na zasadach K-1, ale w rękawicach do MMA i… na dystansie 3×5 min.

UPDATE: dozwolone mają być prawdopodobnie także uderzenia w parterze, ale nie wiadomo do końca w jakim zakresie

Marcin Różalski w latach 00′ był wielką nadzieją Polaków na starty na największych kickbokserskich galach na świecie. Swego czasu razem z Łukaszem Jaroszem stanowili trzon polskiego zawodowego kickboxingu. „Różal” w 2011 wybrał jednak kontrakt z KSW. Powrócił jeszcze na moment w 2018 roku, pokonując w main evencie gali DSF 14 w Warszawie Petera Grahama. W ostatnim występie Różalski przegrał przed czasem w boksie na gołę pięści na Genesis w 2020 roku w Joshem Barnettem.

Zimmerman to weteran światowych ringów. Najlepsze lata obecny podopieczny Nicka Hemmersa przeżywał w drugiej połowie lat 00′, kiedy dochodził do półfinału finałowego turnieju K-1 World GP w 2008. W tym samym roku zwyciężył również w turnieju eliminacyjnym w Amsterdamie. W późniejszych latach bił się m.in. w Glory, gdzie po triumfie w czteroosobowej drabince miał szansę uczestnictwa w pojedynku o pas z Rico Verhoevenem. Pretendował także do utworzonego w ostatnich latach „starego” K-1 pasa +100 kg. Ostatnie znaczące zwycięstwo miało miejsce jednak 8 lat temu (w 2014 roku z Andersonem Silvą). Później częściej schodził z ringu pokonany i nieraz pełnił rolę tzw. gatekeepera jak w walkach z Nidalem Bchirim w Enfusion, czy podczas niespodziewanego powrotu z Rade Opaciciem w grudniu 2020 w ONE. Errol Zimmerman ma też na koncie jedną walkę w MMA. Na sylwestrowej gali Dynamite!! 2008 został poddany przez Ikuhisę Minowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here