Martin Pacas z trudem zwycięża w main evencie KoK 101 na Słowacji (WYNIKI) (WIDEO)

0
2292

To nie była łatwa przeprawa dla Martina Pacasa. Znany z Enfusion i Glory zawodnik pokonał na gali King of Kings 101 w Liptovskym Mikulasu Nico Pereirę Hortę, ale Holender postawił niesamowicie twarde warunki.

Dopóki Słowak miał siłę poruszać się po ringu i schodzić z linii ciosu, dopóty było dobrze i udawało się kontrolować walkę. W połowie drugiej rundy Pacasowi skończyło się jednak paliwo i do głosu zaczął dochodzić 20 kg cięższy Horta, przedostając się do półdystansu i trafiając głównie hakami i sierpami. Trenujący w ARJ Trainingen fajter znacznie lepiej zniósł trudy pojedynku, mocno zaznaczając na swoją korzyść trzecią odsłonę. Decydująca o losach pojedynku okazała się druga runda, którą minimalnie wygrał reprezentant gospodarzy, wracający na ring po półtora roku przerwy.

Było również parę nokautów. Ykos Ibragimov posłał na deski czeskiego weterana, znanego między innymi z MFC Jana Sindelara.

Na samym początku eventu z kolei Serb Alen Muhović położył spać uczestnika zeszłorocznego GP lethwei A1, Stefana Siposa.

Nie brakło też kontrowersji, zarówno na ringu jak i na punktach. Viktoria Docekalova potrzebowała rundy dodatkowej, aby pokonać słoweńsko-chińską zawodniczkę Sang Linrong, chociaż spokojnie mogłaby to przegrać po trzech odsłonach. Dodatkowe 3 minuty były najbardziej wyrównane i decyzja zapadła na korzyść Słowaczki. Peter Maasz z kolei wygrał przed czasem z Daliborem Ognanovem, ale tu z kolei pomógł sędzia ringowy, wymyślając absurdalne powody liczenia – raz po lowkicku poniżej pasa, a dwa po wywrotce. Nie da się oprzeć wrażeniu, że kopany parokrotnie po suspensorze Ognanov nie mógł dojść do siebie przez cały czas trwania pojedynku.

Kolejna gala King of Kings 2 lipca w Nikozji. Potem nastąpi ponad 2-miesięczna przerwa.

Wyniki gali KoK 101 in Slovakia (4 czerwca 2022, Tatralandia, Liptovsky Mikulas):
+91 kg: Martin Pacas pok. Nico Pereira Horta przez większościową decyzję
75 kg: Jozef Hurak pok. Timotej Frangez przez jednogłośną decyzję
73 kg: Ykos Ibragimov pok. Jan Sindelar przez KO 3R (prawy sierp)
57 kg: Viktoria Docekalova pok. Sang Linrong przez jednogłośną decyzję (ExR)
75 kg: Peter Maasz pok. Dalibor Ognanov przez TKO 2R (lowkicki)
90 kg: Adrian Valentin pok. Jakub Milota przez KO 1R (prawy podbródkowy) – boks
75 kg: Milan Kovac pok. Matej Nemec przez jednogłośną decyzję
75 kg: Lukas Kotleba pok. Filip Roubicek przez jednogłośną decyzję
91 kg: Roman Nyiregyhazki pok. Matus Koren przez niejednogłośną decyzję
75 kg: Alen Muhović pok. Stefan Sipos przez KO 3R (prawy sierp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here