Martyna Kierczyńska podpisała kontrakt z Federacją A1

0
1051

Podopieczna Macieja Domińczaka z klubu Legion Głogów, Martyna Kierczyńska podpisała kontrakt z kaliską Federacją A1. Jedna z najlepszych kickboxerek w Polsce bez podziału na kategorie wagowe ma zadebiutować w organizacji Arkadiusza Wełny w przyszłym roku. Nie ujawniono więcej szczegółów.

Kierczyńska w minionym roku w końcu dopięła swego na ringach amatorskich. W czerwcu pokonała Ewę Pietrzykowską w finale mistrzostw Polski K-1 rules w Legnicy. Pojedynek odbywał się w ramach gali Kickboxing Fight Night. Dodatkowo na ostatnim pucharze świata w Budapeszcie reprezentantka głogowskiego klubu powtórzyła wspomniany wyczyn. Tym samym stan rywalizacji pomiędzy obiema paniami, tylko w tym roku, wynosi 2-1 na korzyść trenowanej przez Domińczaka fighterki.

Kierczyńska startowała również w ramach rywalizacji Muay Thai w PZMT. Już w listopadzie odbędzie się Puchar Polski, który ma być bezpośrednią eliminacją do mistrzostw świata IFMA, zaplanowanych na początek grudnia na tajskiej wyspie Phuket. Dodatkowo kolejna gala Federacji A1 była planowana na początek przyszłego roku i jeśli kolejna fala pandemii nie pokrzyżuje planów Panu Wełnie, to będziemy mogli zobaczyć zawodniczkę Legionu w ringu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here