Marzenia się spełniają! Tenshin Nasukawa vs. Takeru w 2022!!!

0
961

O tym pojedynku wspomina się od czterech lat i gdy każdy już stracił wiarę, że Tenshin Nasukawa i Takeru Segawa spotkają się kiedykolwiek w ringu, szef RIZIN Nobuyuki Sakakibara ogłosił w końcu to zestawienie! Dojdzie do niego ostatecznie w czerwcu, co potwierdziły zarówno RISE jak i K-1.

Limit wagowy jaki będzie obowiązywał to 58 kg dzień przed pojedynkiem. Przed walką obaj będą mogli mieć maksymalnie 62 kg. Jeszcze nie wiadomo na jakim dystansie odbędzie się walka, ale raczej zakłada się dłuższy dystans niż 3×3 min. Takeru na konferencji nawet wspomniał o nieograniczonej liczbie starć.

Nie podano jeszcze dokładnej daty i miejsca. Wiadomo, że ma to być czerwiec, a galę stworzy komitet organizacyjny RIZIN, RISE i K-1, więc będzie można liczyć na więcej superwalk między promotorami. Zostanie zachowana więc zasada neutralności. Jako miejsce rozważane są Tokyo Dome albo… otwarty pod koniec 2019 nowy stadion olimpijski, mogący pomieścić od 60 do 80 tysięcy widzów.

Pojedynek z Takeru będzie ostatnim w karierze kickbokserskiej Nasukawy. Pierwotnie plan był taki, że stoczyć miał stoczyć po jednej walce dla RIZIN (w sylwestra, ogłoszenie rywala jutro) i dla RISE (w kwietniu). Sakakibara przekonał go jednak do odłożenia planów podboju świata boksu o kilka miesięcy. Tenshin Nasukawa to niepokonany mistrz RISE do 57 kg, a także podwójny posiadacz pasa ISKA (do 57 i 55 kg), a przede wszystkim największa gwiazda RISE i RIZIN.

Takeru na swoim koncie ma pasy K-1 w trzech kategoriach wagowych (-55 kg, -57,5 kg, -60 kg) i tyle samo zwycięskich turniejów mistrzowskich. W ostatnim pojedynku, w marcu pokonał Leonę Pettasa w obronie pasa do 60 kg, a konfrontacja ta uznawana jest za jedną z najlepszych w 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here