Maslobojev, Gershon i Mezouari wystąpią na Glory 78

0
1108

Po ogłoszeniu głośnego main eventu z udziałem Arkadiusza Wrzoska na Glory 78 17 lipca w Rotterdamie, do rozpiski dołączają kolejne pojedynki. Nie zabraknie w nich dużych nazwisk. Najciekawszym z nich wydaje się być Sergej Maslobojev.

Litwin dostanie szansę pojedynku z klasyfikowanym na pierwszym miejscu w wadze -95 kg Luisem Tavaresem. Maslobojev od 2017 roku jest niepokonany w KoK, ONE i Glory. W ostatnim pojedynku „Kuvalda” skończył przed czasem mistrza K-1 Roela Mannarta na Glory 75 w Utrechcie. Tavares natomiast jest byłym podwójnym mistrzem Enfusion. W styczniu tego roku na Glory 77 zrewanżował się za porażkę sprzed kilku lat Donegiemu Abenie. Stawką litewsko-holenderskiej konfrontacji będzie możliwość pojedynku o tytuł. Obecnie ma go Alex Pereira.

Były pretendent do tytułu ONE i zwycięzca GP Superkombat Tarik Khbabez wraca po całkiem udanym styczniowym turnieju wagi ciężkiej, gdzie pokonał w półfinale Leviego Rigtersa, natomiast w decydującym boju doznał kontuzji z Rico Verhoevenem. Marokańczyk w ringu spotka się z byłym mistrzem K-1 Antonio Plazibatem. Chorwat w grudniu wystartował w turnieju wagi ciężkiej i przegrał z Nordine’em Mahieddine’em. Wcześniej wygrywał także m.in. z Jahfarrem Wilnisem, czy Michałem Turyńskim o mistrzostwo WAKO Pro.

W limicie do 77 kg zmierzą się Dmitrij Menszykow i Mohamed Mezouari znany pod pseudonimem Hamicha. Rosjanin to kolega klubowy Artioma Wachitowa, oraz finalista GP Tatneft Cup z 2017 roku. W Glory wszystkie trzy walki wygrał przed czasem. W ostatnim występie na Fair Fight 8 pokonał Maksyma Sułgina. Hamicha to natomiast numer jeden w rankingu tej wagi. Ostatni raz bił się jednak w 2019, kiedy pokonał Adama Hadfielda przez KO w 1 rundzie. W karierze bił się także m.in. w Kunlun Fight i Enfusion. Na rozkładzie ma takie nazwiska jak Thongchai, Artiom Paszporin, czy Danilo Zanolini. Obaj mieli sprawdzić swoje umiejętności w lutym 2020 na Glory 75, ale Mezouari wypadł ze względu na kontuzję.

Nie udało się w styczniu, być może teraz jedak wypali. Itay Gershon nie mógł wystąpić na Glory 77 przeciwko Guerricowi Billet z uwagi na obostrzenia dotyczące podróży z Izraela związane z pandemią COVID-19. Organizatorzy podjęli drugą próbę tego zestawienia.

ROZPISKA I INFORMACJE O GALI GLORY 78

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here