Maslobojev wraca do Glory w październiku. Walka pretendentów na Collision 3

0
951

Glory krótko po jednym z najlepszych eventów w swojej historii, jakim było Glory 78, dodało kolejne pojedynki do swojej kolejnej rozpiski, która odbędzie się 23 października. Na stadionie GelreDome w Arnhem podczas Glory 79/Collision 3 zobaczymy po raz kolejny przede wszystkim zawodników wyższych kategorii, w tym Sergeja Maslobojeva.

Litwin wypadł z pojedynku o prawo walki o pas w kategorii do 95 kg z Luisem Tavaresem na Glory 78 i zastąpił go Felipe Micheletti. „Kuvalda”, były mistrz KoK musi więc czekać na swoją szansę. Maslobojev dostanie jednak inne zadanie, bowiem na Glory 79/Collision 3 spotka się w ringu z Donegim Abeną. Surinamczyk jest podwójnym pretendentem do tytułu w tej kategorii, ale podopiecznemu Mike’a Passeniera nie udało się pokonać ani Wachitowa, ani Pereiry.

Wcześniej ogłoszono kolejne starcie na szczycie w wadze ciężkiej. Benjamin Adegbuyi w grudniu znokautował Badra Hariego, czym zapewnił sobie walkę o tytuł, ale sprawy potoczyły się tak, że Rumun musi jeszcze na to poczekać. Podejmie on wracającego po długiej przerwie Jamala Ben Saddika. Marokańczyk w ostatniej walce wygrał z… Adegbuyim w finale 8-osobowego turnieju w grudniu 2018. Potem Ben Saddik miał problemy ze zdrowiem jak i z prawem. Na początku roku miał walczyć z Rico Verhoevenem, ale wypadł z powodu kontuzji.

Gdy wydawało się, że Matej Penaz skupił się na swojej karierze w MMA. Po zwycięstwie w czeskiej części turnieju Oktagon Underground Czech stoczył trzy udane pojedynki na galach MMA Oktagonu. Podopieczny Martina Karaivanova wróci jednak do Glory, a jego przeciwnikiem będzie Ertugrul Bayrak. Turek wraca po ponad półtora roku nieobecności. W ostatnim występie podwójmy mistrz turnieju WFL przegrał przez KO z Alexandre Pereirą. Wygrany w tej konfrontacji może dostać szansę walki o tytuł z Donovanem Wisse.

W walce do 70 kg zobaczymy Stojana Koprywlenskiego. Przeciwnikiem Koprywlenskiego będzie niepokonany w Glory Bruno Gazani. W lutym 2020 Brazylijczyk wygrał z Mohamedem Hendoufem. Wcześniej natomiast pokonywał Wlada Tuinowa i Michaela Palandre. Zanim jednak Koprywlenski wystąpi w Arnhem, wcześniej na ring wyjdzie on w Oradei. 20 września na Colosseum Tournament 27 powalczy o pas rumuńskiej organizacji z Sorinem Caliniukiem.

W walce do 77 kg zobaczymy dwóch byłych pretendentów wracających do Glory po dwóch latach przerwy. Troy Jones skrzyżuje rękawice z Alimem Nabiyevem. Michael Duut zawalczy natomiast z Amerykaninem Johnem Kingiem. W Arnhem pokaże się mistrz Colosseum Tournament Eduard Gafencu, który przed pojedynkiem w Glory ma do obrony jeszcze swój pas 20 września.

INFORMACJE O GALI GLORY 79/COLLISION 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here