Mateusz „Don Diego” Kubiszyn wystąpi w finale turnieju o 100 tysięcy zł na gali Gromda 3

0
1823

Mateusz Kubiszyn, amatorski Mistrz Świata WAKO i regularnie walczący w zawodowym K-1 kickboxer, zaskoczył wszystkich i na drugiej edycji gali Gromda wgrał ośmioosobowy turniej bokserski na gołe pięści. Swoją najbliższą walkę stoczy na trzeciej edycji Gromdy, gdzie zmierzy się z Krystianem „Tysonem” Kuźma.

Pochodzący z Podkarpacia Kubiszyn w ćwierćfinale pokonał przed czasem Artura Tomalę, choć w pierwszej rundzie sam był liczony. W Półfinale stoczył wyczerpujący bój z Rafałem Łazarkiem, który poddał walkę dopiero po pięciu minutach czwartej rundy. Starcie Kubiszyn vs Łazarek było jedną z lepszych walk na gołe pięści w krótkiej historii tej dyscypliny w naszym kraju.

W finale Kubiszyn spotkał się z faworyzowanym Dawidem Żółtaszkiem, który także wywodzi się z kickboxingu i miał na „Don Diego” kilkanaście kilogramów przewagi masy. Mimo tak miażdżących dysproporcji i początkowej dominacji Żółtaszka, Kubiszyn potężnym prawym overhandem doprowadził do przerwania pojedynku, powodując pęknięcie kości na twarzy rywala.

Nie została jeszcze podana data trzeciej edycji Gromdy. O zapisach do nowej edycji turnieju o 100 zł informowaliśmy tu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here