Mateusz Janik powraca! Tarnowianin zawalczy w Czechach

0
3117

W sobotę 10 grudnia do walk zawodowych powróci Mateusz Janik (6-3, 2 KO). Polak pojedzie do czeskich Pardubic, by spotkać się tam z miejscowym Jakubem Kroftą (14-2). Walka odbędzie się na zasadach K-1 w małych rękawicach podczas gali MG Fight Night 11. Transmisja w systemie PPV.

Dla Mateusza Janika będzie to pierwsza walka zawodowa od czasu rozstania z Thai Gym Tarnów. W tym czasie fighter z Małopolski zdążył założyć swój klub o nazwie Black Sheep. Ostatnio wraz ze swoimi zawodnikami wystartował na Pucharze Polski IFMA w Białymstoku. Jeśli chodzi o starty zawodowe, to Janik ostatnią walkę stoczył we wrześniu 2020 roku. Podczas gali w Ołomuńcu poległ na punkty w starciu z weteranem MAX Muay Thai, Stepanem Gubą. Wcześniej zdobył pas zawodowego mistrza Polski ISKA stopując w pierwszej rundzie Macieja Zembika na gali TBC 2 w Straszowie. Po ponad roku nadszedł czas na powrót.

Jakub Krofta to doświadczony zawodnik Muay Thai i K-1. Mieszkający w Hradec Kralove zawodnik jest wielokrotnym mistrzem kraju w boksie tajskim, a dodatkowo nie unika rywalizacji w boksie zawodowym oraz w MMA. W swoim fighterskim dossier ma np. zwycięstwo na punkty z ostatnim pogromcą Janika, Stepanem Gubą. Jednej z dwóch porażek w karierze doznał w walce z Andrejem Kedevsem podczas gali W5 w 2017 roku. Na co dzień jest trenerem personalnym, który ma liczne sukcesy w postaci metamorfoz swoich podopiecznych. Poniżej jeszcze ostatnia walka w boksie Jakuba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here