Mateusz Janik vs Stepan Guba w niedzielę w Czechach!

0
1570

Zawodnik Thai Gym Tarnów, Mateusz Janik w najbliższą niedzielę stanie przed wielkim wyzwaniem. Podopieczny trenera Rafała Króla spotka się w Czechach z weteranem MAX Muay Thai, Stepanem Gubą. Pojedynek będzie jedną z głównych walk gali GCF 62 w Ołomuńcu.

Mateusz Janik w swoim ostatnim występie wywalczył pas zawodowego mistrza Polski ISKA. Wojownik z małopolski pokonał już w pierwszej rundzie przez KO doświadczonego Macieja Zembika. Pojedynek miał miejsce na gali Thai Battle Championship w sierpniu. Wcześniej podopieczny Rafała Króla miał walczyć na gali Celtic Gladiator w Bełchatowie. Niestety z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, a dokładniej decyzji polskiego rządu o lockdownie, galę odwołano. Tarnowski zawodnik miał spotkać się w ringu z reprezentującym gospodarzy, Michałem Benbenem.

Stepan Guba to prawdziwy weteran tajskiej organizacji MAX Muay Thai. Podopieczny Tomasa Musila z klubu Muay Thai Ołmuniec ma dopiero 20 lat, a już sporo walk na koncie. W tym roku rywalizował w turnieju Oktagon Underground, w którym doszedł do półfinału w wadze do 70 kg. W owej walce poległ w starciu z doświadczonym Tadeasem Ruzicką. Czech jest częstym gościem w Polsce, bowiem wraz z trenerem odwiedza nyski klub Nikko Fight Sports Gym prowadzony przez Tomasza Wodzińskiego i Adama Gielatę.

Nie mamy jeszcze informacji o transmisji ale gdy tylko otrzymamy potwierdzenie od organizatorów oczywiście damy wam znać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here